Video: Baška dosiahol prvé víťazstvo medzi profesionálmi

Dvadsaťdvaročný slovenský šprintér tímu Tinkoff sa presadil na Handzame Classic vo Flámsku.

HANDZAME 18. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Erik Baška dosiahol svoje prvé víťazstvo v profesionálnom pelotóne, v piatok triumfoval na jednorazových pretekoch Handzame Classic vo Flámsku.

Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Tinkoff sa presadil v záverečnom špurte, keď nastúpil približne z piatej pozície a jasne o dĺžku bicykla zdolal Holanďana Dylana Groenewegena v službách LottoNL-Jumbo a domáceho Gianniho Meersmana zo zoskupenia Etixx-QuickStep. Úradujúci majster Európy do 23 rokov z estónskeho Tartu Baška si pripísal 125 bodov do rebríčka UCI. Handzame Classic bolo podujatím kategórie 1.1 UCI Europe Tour.

Som veľmi, veľmi šťastný. Ďakujem športovým riaditeľom, že mi dnes dali šancu, a vďačný som aj kolegom, ktorí dnes pre mňa všetko obetovali. Dotiahli ma do posledného kilometra za pretekárov Etixxu. Mal som perfektnú pozíciu i nohy. Úžasné. Verím, že zajtra na Miláno-San Remo vyhrá Peter Sagan,“ uviedol Baška v televíznej reakcii, ktorú priniesol portál cycling-info.sk.

Baška prišiel do Tinkoffu pred touto sezónou z tímu AWT Greenway. Doteraz sa s ruským tímom predstavil na etapových podujatiach Okolo Dubaja, Tour de Langkawi a klasike Nokere Koerse, jeho najlepším výsledkom bolo štvrté miesto v 5. etape na Tour de Langkawi v Malajzii. Na Handzame Classic sa predstavili aj Baškovi tímoví kolegovia Michael Kolář a Juraj Sagan, ako aj ďalší Slovák Martin Velits z Etixxu-QuickStep, ich umiestnenie zatiaľ nie je známe.

Výsledky – jednorazové preteky Handzame Classic (199 km):

1. Erik Baška (SR) Tinkoff 4:29:30 h, 2. Dylan Groenewegen (Hol.) LottoNL-Jumbo, 3. Gianni Meersman (Belg.) Etixx-QuickStep, 4. Bert van Lerberghe (Belg.) Topsport Vlaanderen-Baloise, 5. Andre Looij (Hol.) Roompot-Oranje Peloton, 6. Ivan Savickij (Rus.) Gazprom-RusVelo – všetci rovnaký čas ako víťaz

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2016

Odporúčané články