Úvod na Okolo Baskicka pre Sáncheza, Velitsovci vzadu

Obaja hlavní favoriti Španiel Alberto Contador (Tinkoff) a Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar) prišli do cieľa v hlavnom poli.

MARKINA-XEMEIN 4. apríla (WebNoviny.sk) – Skúsený španielsky cyklista Luis León Sánchez (Astana) sa stal víťazom prvej etapy pretekov Okolo Baskicka, ktoré patria do kategórie WorldTour. Tridsaťdvaročný Sánchez zdolal v záverečnom súboji krajana z úniku Daniela Navarra z tímu Cofidis.

Víťaz štyroch etáp na Tour de France a tiež zlatý medailista z vlaňajších Európskych hier v Baku Sánchez sa tak stal prvým lídrom pretekov Okolo Baskicka. Pelotón doviedol do cieľa Austrálčan Simon Gerrans (Orica-GreenEdge) v rovnakom čase ako mali prví dvaja v cieli. Úvodná kopcovitá časť šesťetapových pretekov v Baskicku merala 144 km, štart mala v Etxebarrii a cieľ v Markina-Xemein.

Na trati bolo osem horských prémií tretej, druhej aj prvej kategórie. Obaja hlavní favoriti Španiel Alberto Contador (Tinkoff) a Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar) prišli do cieľa v hlavnom poli na 24. a 26. mieste. Slovenskí bratia Peter a Martin Velitsovci skončili v náročnej etape ďaleko vzadu. Peter z BMC skončil na 116. mieste s odstupom 8:24 min a Martin z Etixxu na 131. priečke s mankom 9:02 min.

Okolo Baskicka – výsledky:

1. etapa: (Etxebarria – Markina-Xemeín, 144 km): 1. Luis León Sánchez, Astana Pro Team 3:54:21 h, 2. Daniel Navarro (obaja Šp.) Cofidis, Solutions Crédits, 3. Simon Gerrans (Aus.) Orica-GreenEdge, 4. Fabio Felline (Tal.) Trek-Segafredo, 5. Simon Clarke (Aus.) Cannondale Pro Cycling, 6. Jan Bakelants (Belg.) AG2R La Mondiale,…116. Peter Velits, BMC Racing +8:24, 131. Martin Velits (obaja SR) Etixx – QuickStep +9:02.

Poradie po 1. etape: 1. Luis León Sánchez, Astana Pro Team 3:54:21 h, 2. Daniel Navarro (obaja Šp.) Cofidis, Solutions Crédits, 3. Simon Gerrans (Aus.) Orica-GreenEdge, 4. Fabio Felline (Tal.) Trek-Segafredo, 5. Simon Clarke (Aus.) Cannondale Pro Cycling, 6. Jan Bakelants (Belg.) AG2R La Mondiale,…116. Peter Velits, BMC Racing +8:24, 131. Martin Velits (obaja SR) Etixx – QuickStep +9:02.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2016

Odporúčané články