Testovanie na Giro d’Italia je ako na Divokom západe, vraví Saganov šéf

450612_italy_giro_cycling_85344 dab7b1da6a294199ae2e3e6f489ee200 676x451.jpg

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Testovanie na koronavírus je jednou z kontroverzných tém aj na cyklistických pretekoch Giro d’Italia a svoju kritiku v tejto súvislosti vyjadril aj šéf nemeckého tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

Pozitívne testy na koronavírus

Do pondelka opustilo pelotón talianskych pretekov Grand Tour osem cyklistov po pozitívnych testoch, ale aj dva celé tímy (Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma).

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Nastala však aj nečakaná situácia, keď austrálsky klasikár tímu Sunweb Michael Matthews mal po pozitívnom náleze ďalšie dva testy v rozpätí štyroch dní negatívne. Napriek tomu už je doma.

„Spoliehame sa na testy, ktoré v mnohých prípadoch nie sú spoľahlivé. Považujem to za nedbanlivosť a dôvod na kritiku v našom športe,“ uviedol Ralph Denk v rozhovore pre DPA, cituje ho aj portál t-online.de.

Sagan má šancu vyhrať bodovaciu súťaž

V druhý a posledný deň voľna na Giro d’Italia sa cyklisti a členovia ich realizačných tímov podrobia ďalšej sérii testov na prítomnosť vírusu SARS-coV v tele. Ak testovanie preukáže viac pozitívnych prípadov, prestížne preteky sa ani nemusia dokončiť.

„Michael Matthews už nie je v pelotóne, hoci mal potom negatívne vzorky. My sme sa už tiež stretli s falošnými testami. Je to ako na Divokom zápase. Rôzne testy, rôzne laboratóriá a my sme tomu vystavení. Som z toho smutný,“ dodal 46-ročný manažér tímu Bora-Hansgrohe.

Nemecký tím zatiaľ na 103. ročníku Giro d’Italia nie je výrazne dominantný, ale má aj niekoľko úspechov. O etapové víťazstvo sa postaral Peter Sagan úspešným sólom v 10. etape, pričom slovenský šprintér a klasikár má na konte aj štyri druhé miesta. Poliak Rafal Majka je na šiestom mieste v celkovej klasifikácii s mankom 3:18 min na portugalského lídra Joaa Almeidu (Deceuninck – Quick Step).

V elitnej desiatke celkového poradia je z Bora-Hansgrohe aj Rakúšan Patrick Konrad – na 9. mieste (+4:09). Petrovi Saganovi patrí 78. pozícia, ale v bodovacej súťaži z druhého miesta ešte môže zabojovať o víťazstvo. Za Arnaudom Démarom zaostáva o 37 bodov.

Viac k témam: Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Testovanie na Giro d’Italia je ako na Divokom západe, vraví Saganov šéf © SITA Všetky práva vyhradené.

19. októbra 2020

Odporúčané články