Sagan študoval olympijskú trať, narodeniny oslávil v Riu

Profil okruhu v Rio de Janeiro podľa majstra sveta sedí skôr vrchárom, akým je Alejandro Valverde.
RIO DE JANEIRO 27. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklistický majster sveta Peter Sagan sa po absolvovaní Tour de San Luis presunul z Argentíny do susednej Brazílie, kde si v Riu de Janeiro vyskúšal trať tohtoročných olympijských pretekov s hromadným štartom. Jazdec tímu Tinkoff študoval profil okruhu v utorok 26. januára v deň svojich 26. narodenín spolu s kolegami Maciejom Bodnarom, Pawelom Poljanským a hosťami jedného z hlavných sponzorov Specialized.

Sagan už dávnejšie vyjadril pochybnosti o svojich šanciach na olympijské zlato, trať podľa žilinského rodáka sedí viac vrchárom z prostredia Grand Tour a jazdcom na kopcovité klasiky, akými sú napríklad Alejandro Valverde. „Tento rok nie je pre mňa len o olympijských hrách. Mám pred sebou tri dôležité pasáže – jarnú klasikársku časť, Tour de France a ak budem v dobrej forme, uvidím, čo sa bude dať robiť v Riu a následne na majstrovstvách sveta,“ cituje server cyclingnews.com Sagana, ktorý v Riu de Janeiro dostal aj narodeninovú tortu s dúhovými pruhmi, ktoré reprezentujú jeho septembrový triumf na MS v Richmonde.

Štvornásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France si na Tour de San Luis vybojoval jedno druhé a dve štvrté miesta, v koncovkách etáp si otestoval svoju rýchlosť s Fernandom Gaviriom, Eliom Vivianim či Jakubom Mareczkom. „Chceli sme preteky ukončiť víťazstvom, ale bojím sa, že to nebolo možné. Konečný výsledok je však dobrý. Som spokojný s tým, ako to išlo z pohľadu nadchádzajúcich veľkých cieľov v sezóne,“ dodal Peter Sagan.

Po návrate do Európy by mal slovenský jazdec absolvovať vysokohorské sústredenie, súťažne sa zrejme predstaví až koncom februára na jednodňových pretekoch Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brussel-Kuurne. Potom sa sústredí na prvý veľký cieľ tohto roka – jarné klasiky. „Moja pozornosť sa upriami na tri monumenty – Miláno – San Remo, Okolo Flámska a Paríž – Roubaix. Jazdím už sedem rokov a ešte sa mi nepodarilo vyhrať ani na jednom z nich. Snažím sa, ale vždy je to náročné,“ dodal Sagan.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016

Odporúčané články