16.7.2023 (SITA.sk) – Po skončení sobotňajšej 14. etapy na 110. ročníku cyklistických pretekov Tour de France sa hovorilo predovšetkým o hromadnom páde v jej úvode, do ktorého boli zapletené desiatky pretekárov.

Neutralizovaný štart

Medzi nimi však nebol Slovák Peter Sagan, ktorý v dosiaľ najnáročnejšej etape tohtoročnej edície úspešne prišiel do cieľa. Pri stúpaniach sa držal popri šprintéroch a kontroloval si časový limit. Napokon skončil na 141. mieste.

Viac o téme: Tour de France 2023

„Hneď na štarte to tam spadlo… Neviem, či po dvoch alebo troch kilometroch. Bola prehánka a cesta bola mokrá. Neviem, či tam nespadlo možno až 50 ľudí. Neutralizovali štart, vypustili to do konca a odtiaľ som už putoval v grupette až do cieľa. Prišiel som v limite, takže je to v poriadku,“ povedal pre RTVS Sagan, ktorý mal v cieli manko 37:57 min na víťazného Carlosa Rodrígueza.

Súboj Vingegaard – Pogačar

Spomenutý Španiel v službách tímu INEOS Grenadiers v závere etapy unikol dvom najväčším ašpirantom na celkové víťazstvo.

Pred Slovincom Tadejom Pogačarom (UAE Team Emirates) a Dánom Jonas Vingegaardom (Jumbo-Visma) triumfoval s náskokom piatich sekúnd. V celkovej klasifikácii vedie minuloročný šampión Vingegaard o desať sekúnd pred Pogačarom. Rodríguez sa posunul na 3. miesto a na lídra stráca 4:43 min.

„Keď som zaostal na poslednom stúpaní, už som nepočítal s tým, že by som sa mohol vrátiť späť. Viem, že mám dobré zjazdy, tak som to chcel využiť. Cieľom dnešného dňa bolo dostať sa bližšie k pódiu. To sa mi podarilo, a víťazstvo je obrovský bonus,“ povedal 22-ročný pretekár z Andalúzie.

V nedeľu je na Tour de France 2023 na programe horská 15. etapa s dĺžkou 179 kilometrov, ktorá povedie z Les Gets les Portes du Soleil do Saint-Gervais Mont-Blanc. V pondelok si pretekári užijú voľný deň.

Viac k témam: Tour de France 2023
Zdroj: SITA.sk – Sagan sa v 14. etape Tour de France 2023 vyhol hromadnému pádu, na zemi skončili desiatky cyklistov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.