Sagan našiel v špurte premožiteľa, skončil tradične druhý

Lepší ako slovenský majster sveta bol v 2. etape Tour de San Luis Kolumbijčan Fernando Gaviria.VILLA MERCEDES 19. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v utorkovej 2. etape zo San Luis do Villa Mercedes (181,9 km) na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne na druhom mieste.

Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff nestačil v cieľovom špurte pelotónu len na Kolumbijčana v službách Etixxu – Quick-Step Fernanda Gaviriu, ktorý zvíťazil s pomerne veľkým náskokom viac ako dĺžky bicykla. Tretie miesto obsadil Talian Elia Viviani zo zoskupenia Sky.

Približne 20 kilometrov pred páskou sa vpredu sformoval trojčlenný únik v zložení Genki Jamamoto (Nippo – Vini Fantini), Caio Godoy (Brazília) a Ariel Sivori (Los Matanceros). Ich úsilie sa skončilo kilometer pred cieľom zásluhou aktivity Etixxu, ktorý sa v záverečných kilometroch usadil na čele pelotónu a udával tempo.

V priebežnom celkovom poradí vedie utorkový víťaz Gaviria o desať sekúnd pred svojimi tímovými kolegami Maximilianom Richezem a Lukaszom Wisniowským. Saganovi patrí deviata priečka s mankom 27 sekúnd. V stredu je na programe 3. etapa z Portero de Los Funes do La Punty o dĺžke 131 km, bude mať rovinatý charakter.

Výsledky – Tour de San Luis – 2. etapa (San Luis – Villa Mercedes, 181,9 km): 1. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx – Quick-Step 4:23:54 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff, 3. Elia Viviani (Tal.) Sky, 4. Eduard Grosu (Rum.) Nippo – Vini Fantini, 5. Lucas Haedo (Arg.) Jamis, 6. Mauro Richeze (Arg.) San Luis Team – všetci rovnaký čas ako víťaz

Priebežne po 2. etape: 1. Fernando Gaviria (Kol.) Etixx – Quick-Step 4:47:37, 2. Maximiliano Richeze (Arg.) Etixx – Quick-Step, 3. Lukasz Wisniowski (Poľ.) Etixx – Quick-Step – obaja +10 s, 4. Dayer Quintana (Kol.) Movistar, 5. Adriano Malori (Tal.) Movistar, 6. Nairo Quintana (Kol.) Movistar – všetci +18,… 9. Peter Sagan (SR) Tinkoff +27