Najprv pozitívny, potom negatívny test. Herrada zostal bez účasti na Vuelte

450559_jesus herrada 676x471.jpg

18.10.2020 (Webnoviny.sk) – Blížiace sa cyklistické preteky Okolo Španielska zostali bez jedného z kvalitných vrchárov. Španiel Jesús Herrada z tímu Cofidis mal pozitívny test na koronavírus a v utorok bude chýbať v baskickom Irúne na štarte 75. ročníka populárnej Vuelty.

Herrada je asymptomatický

Tridsaťročný Herrada na sociálnej sieti referoval o tom, že druhý test už mal negatívny, ale vedenie tímu Cofidis ho už vymenilo za Eritrejčana Natnaela Berhaneho.

Viac o téme: Koronavírus

„Jesús Herrada nebude na štarte Vuelty a Espaňa. Jesús je asymptomatický, ale jeho stredajší test preukázal prítomnosť vírusu SARS-coV v tele. Nahradili sme ho Natnaelom Berhanem rešpektujúc zdravotné protokoly UCI na Vuelte 2020,“ informoval tím Cofidis aj na webe Cyclingews.

Žijeme v neistých časoch

Herrada vlani na Vuelte vyhral jednu etapu a rovnaký cieľ mal aj v tomto ročníku. Okrem toho mal byť vrchárskym domestikom lídra tímu Cofidis Guillauma Martina. Rovnaká dvojica takto fungovala aj tento rok na Tour de France, kde Martin skončil na jedenástom a Herrada na 44. mieste.

„Žijeme v takých neistých časoch, že aj moje dva testy v krátkom období ukázali rozdielny výsledok. Veľmi je mi ľúto, že nebudem na Vuelte, lebo som sa tvrdo pripravoval v špecifickom horskom teréne vo vysokej nadmorskej výške. Budem držať prsty na diaľku svojim kolegom,“ cituje Heradu denník AS.

Viac k témam: Vuelta
Zdroj: Webnoviny.sk – Najprv pozitívny, potom negatívny test. Herrada zostal bez účasti na Vuelte © SITA Všetky práva vyhradené.

18. októbra 2020

Odporúčané články