López mal na Gire šťastie v nešťastí, preteky sa však preňho skončili už na začiatku

449247_france_cycling_tour_de_france_02916 449aee5e15e44d8c8d51bc27059b49a1 676x469.jpg

4.10.2020 (Webnoviny.sk) – Keď Miguel Ángel López pred dvoma týždňami ovládol kráľovskú etapu na Tour de France s vrcholom na horskom priesmyku Col de la Loze v Alpách, na chvíľku mu patril celý cyklistický svet. V sobotu v závere úvodnej časovky na Giro d´Italia sa mu zasa celý zrútil.

Druhé najslávnejšie preteky Grand Tour sa pre šiesteho muža Tour de France skončili hneď na ich začiatku. Stačila chvíľková nepozornosť a 26-ročný elitný vrchár tímu Astana skončil v nemocnici v Palerme.

Nerovnosť na trati

Bol to výsledok zle vyzerajúceho pádu, ktorý utrpel vo chvíli, keď si presúval pravú ruku zo špeciálnych aerodynamických riadidiel na tie obyčajné a predné koleso mu nabehlo na nerovnosť na trati.

Nasledoval nekontrolovaný pohyb doprava, prerazenie bariéry a podozrenie na zlomeniny. Tie sa, našťastie, nepotvrdili, ale aj tak musel podstúpiť operačný zákrok, lebo mal hlbokú ranu na mieste neďaleko iliakálnej tepny v panvovej oblasti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Röntgen nepreukázal žiadne zlomeniny. Utrpel hlbokú ranu v tesnej blízkosti iliakálnej artérie, ktorá sa zahojí v nasledujúcich týždňoch,“ uviedol lekár tímu Astana Serge Niamke aj na webe Cyclingnews.

„Žiadne ďalšie zranenia neutrpel a po vlastných opustil nemocnicua šiel za kolegami do hotela. Uvidíme, ako sa bude cítiť v ďalších dňoch po návrate domov,“ doplnil Niamke.

Silné poryvy vetra

López bol jedným z mála cyklistov, ktorí po Tour de France mali v úmysle absolvovať ďalší trojtýždňový boj s časom na Giro d´Italia. V tíme Astana mal byť hlavným pomocníkom Jakoba Fuglsanga v kopcoch.

Dánsky cyklista je jedným z favoritov na celkový triumf, avšak už v úvodnej časovke v Palerme výrazne zaostal a obsadil až sté miesto. V porovnaní s favorizovaným Britom Geraintom Thomasom (4. miesto) bol v cieli o 1:24 min pomalší.

Nielen Fulglsang si sťažoval na silné poryvy vetra, ktorý viacerých pretekárov takmer zhodil zo sedla bicykla. „Bolo to náročné a aj nebezpečné. Dnešný deň treba čo najskôr vymazať z pamäti,“ reagoval Fuglsang.

Viac k témam: Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – López mal na Gire šťastie v nešťastí, preteky sa však preňho skončili už na začiatku © SITA Všetky práva vyhradené.

4. októbra 2020

Odporúčané články