Jozef Metelka sa stal vicemajstrom sveta v dráhovej paracyklistike, doplatil na pomalší štart

APELDOORN 14. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal striebornú medailu na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike v holandskom Apeldoorne.

Na kilometrovej trati v kategórii C4 ho zdolal iba svetový rekordér v tejto disciplíne Brit Jody Cundy, ktorý bol o vyše sekundu rýchlejší.

Tridsaťdvaročný rodák z Piešťan doplatil na pomalší štart a k zlatu mu nepomohlo ani zrýchlenie v záverečných metroch. Ďalší Slovák Ondrej Strečko obsadil v kategórii C5 na kilometri 20. pozíciu.

Viac k témam: dráhová paracyklistika, MS v paracyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef Metelka sa stal vicemajstrom sveta v dráhovej paracyklistike, doplatil na pomalší štart © SITA Všetky práva vyhradené.