Gerainta Thomasa zvolili britskí novinári za športovca roka, predbehol vlaňajšieho víťaza Joshuu

383467_aptopix_france_cycling_tour_de_france_76480 496d6668c0c541a792a984a7a306ad45 676x451.jpg

LONDÝN 7. decembra (WebNoviny.sk) – Cyklista Geraint Thomas sa stal britským športovcom roka v ankete Asociácie športových žurnalistov (SJA). Tridsaťdvaročný Thomas sa v máji tešil z celkového triumfu na Tour de France. Na druhé miesto odsunul v ankete vlaňajšieho víťaza – boxera Anthonyho Joshuu.

Na tretej priečke skončil majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton. Medzi ženami zvíťazila šprintérka Dina Asherová-Smithová, ktorá si na tohtoročných ME v Berlíne vybojovala tri zlaté medaily. Informácie priniesol portál ORF.

Viac k témam: Anthony Joshua, Geraint Thomas, Lewis Hamilton, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Gerainta Thomasa zvolili britskí novinári za športovca roka, predbehol vlaňajšieho víťaza Joshuu © SITA Všetky práva vyhradené.