Dráma na Paris – Nice: Daniil Fominych sa zrútil do rokliny

Kazašský cyklista Daniil Fominych prepadol cez ochranný múr počas nedeľňajšej siedmej etapy na pretekoch Paríž – Nice.NICE 14. marca (WebNoviny.sk) – Cyklista tímu Astana Daniil Fominych si pri páde v nedeľňajšej záverečnej 7. etape na pretekoch WorldTour Paríž – Nice zlomil dva driekové stavce.

Dvadsaťštyriročný jazdec minul odbočku na úseku medzi L’Escaréne a Grave de Peille, prepadol cez ochranný múr a zrútil sa do rokliny. Na záchrannej akcii sa zúčastnilo niekoľko policajtov a hasičov.

Podľa vyjadrenia Astany na oficiálnej stránke bude Fominych mimo minimálne jeden mesiac. Kazach jazdí v drese Astany od sezóny 2014, tento rok odštartoval na Okolo Dubaja a potom zamieril do Francúzska na preteky La Méditerranéenne, kde obsadil 28. miesto. Informácie pochádzajú z portálu Cyclingnews.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = „//connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3“; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‚script‘, ‚facebook-jssdk‘));Даниил Фоминых передаёт всем привет и чтобы не переживали!Daniil Fominykh says hello to his friends, family and fans!Posted by Astana Cycling Team on 13. marec 2016

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2016

Odporúčané články