Do parlamentu by sa dostalo sedem strán, OĽaNO-NOVA však nie

Smer-SD by podľa prieskumu Európskeho analytického centra v januári podporilo 36,3 percenta opýtaných.

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Do parlamentu by sa v januári dostalo sedem politických strán na čele so Smerom-SD, strana OĽaNO-NOVA by však zostala pred bránami Národnej rady SR (NR SR). Vyplýva to z prieskumu Európskeho analytického centra (EAC) pre agentúru SITA.

Smer-SD by v januári podporilo 36,3 percenta opýtaných, nasleduje strana Sieť so ziskom 15,1 percenta hlasov. V parlamente by mala svojich poslancov i strana KDH, tej dalo v prieskume svoj hlas 7,8 percenta respondentov. Tesne za ním by skončila SNS so ziskom 7,7 percenta, nasleduje strana Most-Híd so siedmimi percentami, SaS s 5,4 percenta a do NR SR by sa dostala i SMK, ktorú podporilo päť percent opýtaných.

V prieskume, ktorý spravilo Európske analytické centrum od 14. do 20. januára na vzorke 1 380 respondentov, odpovedali opýtaní na otázku: „Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend, ktorú politickú stranu alebo hnutie by ste pravdepodobne volili?“ Prieskum zisťoval spontánne reakcie respondentov, pretože im neboli ponúknuté žiadne možnosti odpovedí. Voliť by išlo 63,8 percenta rozhodnutých respondentov, 14,9 percenta opýtaných by sa na voľbách nezúčastnilo a 21,3 percenta nevedelo, resp. nechcelo uviesť, koho by volilo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2016

Odporúčané články