Cyklista Paolini dostal 18-mesačný trest za kokaín

Cyklista ruského tímu Kaťuša Luca Paolini mal pozitívny nález kokaínu vo vzorke odobratej počas súťažnej kontroly 7. júla na Tour de France 2015.BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Talian Luca Paolini dostal od Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) 18-mesačný zákaz činnosti za pozitívny dopingový test na kokaín z vlaňajšej Tour de France. „Antidopingový tribunál uznal jazdca vinným z neúmyselného porušenia antidopingových pravidiel a uložil mu dištanc na 18 mesiacov,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení na stránke UCI.

Cyklista ruského tímu Kaťuša mal pozitívny nález kokaínu vo vzorke odobratej počas súťažnej kontroly 7. júla na Tour de France 2015. Paolini najskôr odmietal užitie zakázanej látky, no koncom decembra sa k tomu priznal. Tridsaťdeväťročný veterán vtedy v rozhovore pre denník Gazzetta dello Sport prezradil, že užitie kokaínu pramenilo zo závislosti od liekov na spanie, ktorých hlavnou zložkou sú benzodiazepíny (psychoaktívne látky schopné meniť funkcie mozgu) a tie vytvárajú návykovosť.

Milánsky rodák patril k popredným cyklistom v profesionálnom pelotóne, na konte má etapové víťazstvá na Giro d’Italia a Vuelte, v posledných rokoch bol dvorným rozbiehačom pre šprintéra Alexandra Kristoffa a vlani vyhral aj klasiku Gent-Wevelgem.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2016

Odporúčané články