Zvrat v prípade teroristu Abdeslama, nechce ostať v Belgicku

Advokát Salaha Abdeslama bol terčom útoku – za to, že obhajuje ‚teroristu‘.BRUSEL 24. marca (WebNoviny.sk) – Salah Abdeslam, podozrivý zo spáchania vlaňajších útokov v Paríži, chce byť čo najskôr vydaný z Belgicka do Francúzska. Uviedol to vo štvrtok v Bruseli jeho advokát Sven Mary.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Podľa televízie BFMTV sa pojednávanie ohľadom Abdeslamovho vydania do Francúzska uskutoční 31. marca. Mary pred novinármi tiež vyjadril nádej, že Abdeslamovo vydanie do Francúzska by sa „mohlo uskutočniť vo veľmi krátkom čase“.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Abdeslam vraj nevedel o útokoch v Bruseli

Súdna rada v Bruseli vo štvrtok mala rozhodnúť o predĺžení väzby Abdeslama a ďalších podozrivých z novembrových parížskych útokov o ďalší mesiac. Pojednávanie však bolo odložené na 7. apríla.

Teror v Bruseli:

Online reportáž – 22. marec

Online reportáž – 23. marec

Online reportáž – 24. marec

Sven Mary v stredu informoval, že jeho mandant nespolupracoval s vyšetrovateľmi, ktorí ho chceli vypočuť v Brugách.
„Chcel ma najprv vidieť. Z viacerých dôvodov by som nechcel, aby sa uzavrel. Ak sa uzavrie, dovedie nás to k ďalším Zaventemom a Bataclanom a to je to, čomu by som rád zabránil,“ povedal advokát pre rozhlasovú stanicu Europe 1. Dodal, že jeho mandant nevie o útokoch, ktoré sa tento utorok odohrali v Bruseli a vyžiadali si 31 mŕtvych a 300 zranených.

Abdeslama po krátkom pobyte v nemocnici, kde ho hospitalizovali so strelným zranením, ktoré utrpel minulý piatok pri zatýkaní, previezli do prísne stráženého väzenia v Brugách. Na dnešnom pojednávaní v Bruseli sa nezúčastní, informovala televízia RTBF.

Odporúčame:

Samotka za 13 pancierovými dverami, takto väznia Abdeslama

Na Abdeslamovho advokáta zaútočili

Francúzskeho občana Salaha Abdeslama zadržali 18. marca popoludní pri rozsiahlej protiteroristickej razii v bruselskej štvrti Molenbeek.

Na výsluchu povedal, že sa vlani 13. novembra plánoval stať jedným zo samovražedných útočníkov, ktorí sa odpálili v blízkosti národného štadióna Stade de France na parížskom predmestí Saint-Denis, svoje rozhodnutie však na poslednú chvíľu zmenil.

Advokát zadržaného Abdeslama sa stal terčom útoku neznámej osoby. Informoval o tom belgický denník Le Soir.
Útočník Marymu vyčítal, že obhajuje teroristu. Právnikovi sa podarilo ubrániť, ale s ohľadom na svojich kolegov sa rozhodol dočasne zavrieť svoju kanceláriu, kde sa útok odohral.

Odkedy sa Mary ujal obhajoby Abdeslama, dostal stovky urážlivých mailov a listov, napísal Le Soir. Noviny spresnili, že advokát nepožiadal o policajnú ochranu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2016

Odporúčané články