Zrušený zápas medzi Martinom a Žilinou skontumovali v prospech hostí

MARTIN 6. marca (WebNoviny.sk) – Duel MHC Martin – MsHK Doxxbet v 50. kole hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 pôvodne naplánovaný na piatok 3. marca o 18.00 h sa neuskutočnil a riadiaci orgán najvyššej súťaže Pro Hokej ho skontumoval 5:0 v prospech hosťujúceho tímu. Stretnutie bolo v pôvodnom termíne zrušené pre nedostatočný kamerový systém, keďže bolo vyhodnotené ako rizikové.

„Prvoradý záujem riadiaceho orgánu ligy je odohrať, či dohrať čo najväčší počet problémových zápasov, avšak v tomto prípade z viacerých dôvodov neexistovalo iné riešenie ako kontumácia v prospech hosťujúceho tímu,“ uvíedol šéf najvyššej súťaže Richard Lintner na facebooku Pro Hokeja.

Odporúčame:
Zápas Tipsport ligy medzi Martinom a Žilinou sa v piatok neuskutoční

Kedže Pro Hokej nemá žiadny dosah na označenie akéhokoľvek zápasu za rizikový, vyzýva zodpovedné orgány, aby čo najcitlivejšie vyhodnocovali rizikovosť hokejových zápasov. „Súčasná infraštruktúra nás výrazne limituje pri napĺňaní zákonných podmienok pre organizovanie rizikových zápasov. Bezpečnosť našich fanúšikov je, samozrejme, prvoradá,“ píše sa v stanovisku Pro Hokeja.

„Oceňujem korektný prístup a reálny záujem nájsť riešenie ako odohrať rizikový zápas v náhradnom termíne. Musím ale uznať, že kontumácia zápasu v tejto situácii bola, bohužiaľ, jediné možné riešenie,“ vyjadril sa prezident MHC Martin Michal Taliga. Zástupca MsHK Žilina Imre Valášek v tejto súvislosti uviedol: „Pevne verím, že všetky problémy ohľadom rizikových zápasov už máme za sebou a môžeme sa stopercentne sústrediť na play off. Rozhodnutie riadiaceho orgánu rešpektujem.“ 

Viac k témam: hokej, MHC Martin, MsHK Doxxbet, tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zrušený zápas medzi Martinom a Žilinou skontumovali v prospech hostí © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2017

Odporúčané články