Zničená raketa a trocha nervov. Serena ale v Riu postúpila

Líderka svetového rebríčka Serena Williamsová v druhom kole olympijského turnaja vyradila Francúzku Alizé Cornetovú.RIO DE JANEIRO 9. augusta (WebNoviny.sk) – Stálo ju to jednu zničenú raketu a trochu nervov v prvom sete, ale Serena Williamsová postúpila do osemfinálového 3. kola dvojhry žien na OH v Riu de Janeiro. Obhajkyňa zlata v tejto disciplíne z Londýna 2012 vo svojom druhom singlovom vystúpení na olympijskom turnaji zdolala Francúzku Alizé Cornetovú 7:6 (5), 6:2.

Zaujalo až 36 nevynútených chýb a štyri stratené podania v Američankinom podaní. „Potrebovala som sa trocha uvoľniť. Neraz mi chýbali centimetre, ale takéto údery nezvyknem kaziť. Potrebovala som nájsť cestu k náprave,“ priblížila dianie v prvom sete Serena.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

Líderka svetového rebríčka vstúpila do zápasu razantne, získala prvé tri gemy a rýchlo nazbierala 17 víťazných úderov proti súperkiným štyrom. Potom ale na favoritku doľahla kríza, z 3:0 bolo 4:5 a tri setbaly Cornetovej na príjme. Williamsová ich odvrátila a potom v tajbrejku získala set vo svoj prospech. V druhom takisto viedla 3:0, ale drámu už nepripustila, výhodu servisu nevyužila iba raz a dotiahla zápas do víťazného konca. Prerušila tým šnúru troch prehier s francúzskou súperkou. Všetky tri sa zrodili v sezóne 2014.

Odporúčame:

Skvelá správa z olympiády, Martin je bez boja v treťom kole

Schmiedlová prehrala trojsetovú bitku na olympiáde

Olympijské prekvapenie na úkor Djokoviča, Del Potro plakal

Češky na olympiáde šokujúco vyradili sestry Williamsové

Púť Slovákov v olympijskej štvorhre trvala iba 70 minút

„Áno, motivovalo ma to, pretože v minulosti sa mi proti nej veľmi nedarilo. Alizé zvykne hovoriť, že vie, ako má proti mne hrať. Pravda je taká, že naše vzájomné zápasy ma nikdy nezastihli v najlepšej forme. Dnes som veľmi chcela vyhrať, pretože ona proti mne vie vytiahnuť svoj najlepší tenis,“ povedala podľa oficiálnej stránky ITF Williamsová. V osemfinálovom treťom kole ju čaká Ukrajinka Elina Svitolinová nasadená ako pätnásta. S 21-ročnou Odessankou má oveľa priaznivejšiu bilanciu, v štyroch vzájomných súbojoch na okruhu s ňou neprehrala a stratila jediný set.