Znechutený Gregor Schlierenzauer ukončil sezónu

Víťaz rekordných 53 pretekov Svetového pohára sa nepredstaví budúci týždeň na majstrovstvách sveta v letoch.VIEDEŇ 7. januára (WebNoviny.sk) – Rakúsky skokan na lyžiach Gregor Schlierenzauer sa rozhodol ukončiť túto sezónu pre trvalý nedostatok formy. Víťaz rekordných 53 pretekov Svetového pohára sa nepredstaví budúci týždeň na majstrovstvách sveta v letoch ani na žiadnych iných podujatiach SP.

Odporúčame:

Peter Prevc sa stal celkovým víťazom Turné štyroch mostíkov

Čerstvo 26-ročný rodák z Innsbrucku sa po trojtýždňovej prestávke vrátil do súťažného diania na prestížne podujatie na prelome rokov – Turné štyroch mostíkov. Na stredajšie finálne preteky v domácom Bischofshofene sa však nezmestil do rakúskej nominácie. „Po Innsbrucku ukončilo sklamanie všetky vášne,“ uviedol Schlierenzauer na svojej webovej stránke.

Rakúšan je dvojnásobným víťazom Svetového pohára (2009, 2013), Turné štyroch mostíkov (2012, 2013), na konte má aj jeden individuálny titul majstra sveta z Osla 2011. V tejto sezóne je jeho maximom 14. miesto z nórskeho Lillehammeru začiatkom decembra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. januára 2016

Odporúčané články