Zlatan Ibrahimovič zažaloval lekára za dopingové obvinenia

Kanonier Paríža St. Germain sa neuspokojil s dodatočným ospravedlnením Ulfa Karlssona.ŠTOKHOLM 11. apríla (WebNoviny.sk) – Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič poženie pred súd niekdajšieho úspešného lekára atletickej reprezentácie zo spomenutej krajiny Ulfa Karlssona za verejné vyslovenie presvedčenia, že zakončovateľ Paríža St. Germain sa počas svojej kariéry uchýlil k dopingovým praktikám.

Podanie žaloby potvrdil v pondelok pre agentúru TT Ibrahimovičov právnik Fredrik Bogren. Kanonier sa neuspokojil s dodatočným Karlssonovým ospravedlnením, že svoje stanovisko zle a nešťastne formuloval. „Tie vyjadrenia boli klamlivé, nepodložené a veľmi závažné pre Zlatana Ibrahimoviča ako človeka i športovca aj s prihliadnutím na jeho vzťahy so sponzormi a ďalšími partnermi,“ vysvetlil Bogren.

„Zlatan získal desať kíl svalovej hmoty počas šiestich mesiacov. Je nemožné dokázať to za také krátke obdobie. Myslím si, že dopoval, som o tom presvedčený,“ povedal Karlsson počas seminára v Karlstade podľa lokálneho periodika Nya Wermlands-Tidningen, citoval ho portál aftonbladet.se.

„Albin Ekdal nabral v Juventuse osem kíl. Verím, že v tom čase mali na to v turínskom klube systém. Pôsobil u nich lekár, ktorého predtým odsúdili na 22 mesiacov do väzenia pre dopingové aktivity,“ skonštatoval Karlsson, narážajúc na Riccarda Agricolu, ktorého neskôr oslobodil odvolací súd. Ibrahimovič pôsobil v Juventuse v rokoch 2004 – 2006.

„Moje slová neútočili na Zlatana Ibrahimoviča. Ja len hovorím, že nik nemôže pribrať desať kilogramov počas takého obdobia. Rozprával som o situácii v Juventuse. Nemám sa čoho obávať. Mrzelo by ma, ak by to Zlatan vnímal ako obvinenie voči svojej osobe. Bola to skôr diskusia o dopingu v kolektívnych športoch,“ doplnil pre Aftonbladet Karlsson, ktorý v rokoch 2001 – 2004 priviedol švédskych atlétov k mnohým triumfom na ME, MS aj OH.

Tridsaťštyriročný Ibrahimovič je so 62 gólmi najlepším strelcom v histórii švédskej reprezentácie. Severan s balkánskymi koreňmi získal ligové tituly v štyroch rôznych súťažiach – v Holandsku (Ajax Amsterdam), Taliansku (Inter Miláno), Španielsku (FC Barcelona) a Francúzsku (Paríž St. Germain).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. apríla 2016

Odporúčané články