Žitňanská verí, že nebude čeliť štrajku ako jej predchodca

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská rokovala o prioritách aj s novým vedením justičných odborárov.BRATISLAVA 7. apríla (WebNoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská chce urobiť maximum, aby sa postavenie zamestnancov v justícii stabilizovalo. V prioritách vlády je aj riešenie štátnej služby a ministerka si myslí, že do tejto oblasti spadajú aj justiční zamestnanci.

ŽIVOTOPISY MINISTROV A PREMIÉRA FICA

Ako uviedla pre média, pevne verí, že nebude čeliť štrajku tak, ako jej predchodca. Minulý rok vo februári bol na súdoch jednodňový výstražný štrajk, na väčšine sa v deň štrajku nepojednávalo. Požiadavky odborárov, medzi ktoré patril aj osobitný zákon o ich postavení, boli splnené len čiastočne.

Odporúčame:

Opozícia vyzýva Fica a Danka na odvolanie ministra školstva

Matovič: Po voľbách sa našli prostitútky a podviedli voličov

Sulík a Matovič sú na vine, že je vláda, aká je, tvrdí Bugár

Justiční zamestnanci majú stále záujem na prijatí osobitného zákona o ich postavení. Zástupcovia odborárov o tom hovorili aj na stretnutí s ministerkou spravodlivosti.

Ako sa uvádza v tlačovej správe odborárov, zhodli sa, že prioritou je prijatie nového zákona o štátnej službe a osobitného zákona. Zhodli sa tiež na častejšej komunikácii a spoločnej snahe na zvýšení dôveryhodnosti justície na Slovensku. Odborový zväz Justície v SR sa svojimi podnetmi podieľa aj na príprave programového vyhlásenia vlády.

Na rokovanie s ministerskou spravodlivosti prišlo už nové vedenie Odborového zväzu Justície v SR. Na konci marca bola do vedenie justičných odborárov zvolená Ingrid Vrkočová. Za členov predsedníctva boli zvolení: Viera Vavreková, Mária Rusnáková, Marta Božková, Ľudmila Bálentová, Pavel Pitoňák, Slavomír Bigoš, Vladimír Bedeč a Erika Berčíková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články