Žitňanská: Prípad Malinovej bol od začiatku spolitizovaný

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská sa nevie stotožniť s tým, že sme sa nevedeli vysporiadať s týmto prípadom na Slovensku. BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.sk) – Prípad Hedvigy Malinovej Žákovej je obrovská trauma tejto spoločnosti. Bol to prípad od začiatku spolitizovaný a všetky inštitúcie, ktoré sa mu venovali, postupovali spôsobom, s ktorým sa ja neviem stotožniť. Uviedla pred médiami nová ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) v reakcii na rozhodnutie jej predchodcu Tomáša Boreca. Ten súhlasil na základe žiadosti Žákovej Malinovej s odovzdaním trestného konania vedeného proti nej na území Slovenska do Maďarska, kde žije.

Odporúčame:

Fico uviedol Žitňanskú do úradu, prezradila svoje plány

Žitňanská pripomenula, že vláda Ivety Radičovej dohodla zmier s Hedvigou Malinovo Žákovou a ona teraz verí, že prípad bude v Maďarsku veľmi rýchlo ukončený. To, že jej predchodca Tomáš Borec konal, je podľa nej dobre. „Aj keď sa neviem stotožniť s tým, že sme sa nevedeli vysporiadať s touto traumou na Slovensku, tak ako by sme sa mali,“ dodala.

Hedviga Malinová Žáková čelí obvineniu z krivej výpovede za to, že údajne v roku 2006 nehovorila pravdu o napadnutí dvoma mužmi. Dôvodom útoku podľa nej bolo, že hovorila po maďarsky. Polícia vyšetrovanie uzavrela s tým, že Malinová si útok vymyslela. Vtedajší premiér Fico spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom na tlačovej besede označili Malinovú za klamárku. Kauzu sa doteraz nepodarilo uzavrieť. Obžalobu z trestného činu krivej výpovede podala prokuratúra na súd v Nitre v apríli 2014.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články