Železnice nedostali ponuku na otestovanie zamestnancov, pošta zvažuje testy na pracoviskách

450855_virus_outbreak_malaysia_42071 6c0be6326c7c4e1a89c05c5d6c82a40e 676x451.jpg

23.10.2020 (Webnoviny.sk) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) neboli oslovené s ponukou na testovanie zamestnancov. „Momentálne má spoločnosť vyše 13 600 zamestnancov s celoslovenskou pôsobnosťou a nie je v našich možnostiach vykonať testovanie v takomto rozsahu,“ uviedla pre agentúru SITA ich hovorkyňa Ria Feik Achbergerová.

Dodržiavajú všetky nariadenia

Ako dodala, železnice dodržiavajú všetky nariadenia a usmernenia a svojich zamestnancom odporúčajú tieto pravidlá dodržiavať. Štát chce dať podľa medializovaných informácií firmám s viac ako 5 000 pracovníkmi možnosť uskutočniť plošné testovanie vo vlastnej réžii. Testy by im pritom poskytol.

Slovenská pošta v súčasnosti podľa jej hovorkyne Ivety Dorčákovej veľmi vážne zvažuje, že umožní zamestnancom z najpočetnejších pracovísk absolvovať testy na pracoviskách. „Momentálne riešime technické, hygienické a personálne možnosti,“ zhrnula pre agentúru SITA. Slovenská pošta zamestnáva viac ako 13 500 zamestnancov.

Volkswagen zvažuje testy

Takúto možnosť už napríklad analyzuje a vyhodnocuje Volkswagen Slovakia. Zväz chemického a farmaceutického priemyslu SR prišiel s návrhom, aby všetky podniky (nielen nad 5 000 zamestnancov) mali vládou materiálne aj legislatívne zabezpečenú možnosť priebežne testovať vo svojich prevádzkach tých zamestnancov, ktorí sa napríklad nezúčastnia celoplošného testovania.

Generálny riaditeľ Duslo Šaľa Petr Blaha si myslí, že sú schopní zmeny v priebehu 6-7 dní v pokoji, počas pracovnej doby, otestovať antigénovými testami, ak im ich niekto doručí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Volkswagen Slovakia, ŽSR Železnice Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Železnice nedostali ponuku na otestovanie zamestnancov, pošta zvažuje testy na pracoviskách © SITA Všetky práva vyhradené.

23. októbra 2020

Odporúčané články