Zámorská trojica môže reprezentovať Kazachstan na šampionáte

Na MS sa Kazachovia predstavia v základnej A-skupine v Moskve spoločne s Rusmi, Švédmi, Čechmi, Švajčiarmi, Lotyšmi, Nórmi a Dánmi.ASTANA 25. marca (WebNoviny.sk) – Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) povolila Američanovi Brandonovi Bochenskému a Kanaďanom Nigelovi Dawesovi s Dustinom Boydom hrať na majstrovstvách sveta za reprezentáciu Kazachstanu.

Spomenuté trio pôsobí v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v tíme Barys Astana. „Od IIHF sme dostali oficiálne potvrdenie a trojica Bochenski, Dawes, Boyd sa už pripravuje s národným tímom,“ povedal generálny sekretár Kazašskej hokejovej federácie Gleb Kartajev. Kouč Andrej Nazarov má k dispozícii aj iného kanadského rodáka Kevina Dallmana, ktorý reprezentuje Kazachstan od sezóny 2012/2013.

Kazachstan absolvuje poslednú časť prípravy pred majstrovstvami sveta v Rusku (6.- 22. mája) v Budapešti, kde si zmeria sily s domácim výberom a ruským olympijským tímom. Generálkou na MS 2016 bude pre Kazachov zápas proti Francúzom v Petrohrade. Na svetovom šampionáte sa predstavia v základnej A-skupine v Moskve spoločne s Rusmi, Švédmi, Čechmi, Švajčiarmi, Lotyšmi, Nórmi a Dánmi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2016

Odporúčané články