Zadržali zdravotnú sestru podozrivú z vraždy 13 pacientov

Nejde pritom o prvý prípad, keď bol v Taliansku zo série vrážd podozrivý či obvinený zamestnanec štátom financovaného zdravotníctva. Rím 31. marca (WebNoviny.sk) – Talianska polícia zadržala zdravotnú sestru, ktorú podozrieva, že v rokoch 2014 a 2015 zavinila smrť 13 pacientov nemocnice v Piombine v kraji Toskánsko.

Polícia podozrivú ženu zadržala uplynulú stredu. Ako zdravotná sestra pracovala na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Podľa vyhlásenia polície jej obete trpeli „rôznymi patológiami“. Talianska tlač napísala, že zdravotná sestra pacientom podávala lieky, ktoré lekár nepredpísal.

Agentúra Reuters, ktorá o prípade informovala, uviedla, že nejde o prvý prípad za posledné roky, keď bol v Taliansku zo série vrážd podozrivý či obvinený zamestnanec štátom financovaného zdravotníctva.

Reuters pripomenul, že 11. marca bola súdom v Ravenne uznaná za vinnú z vraždy zdravotná sestra, ktorá svojmu pacientovi injekčne podala smrteľnú dávku draslíka. Za tento čin jej hrozí doživotie. V súvislosti s jej konaním polícia začala preverovať okolností podozrivých úmrtí ďalších najmenej desiatich osôb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články