Z Bratislavy možno v lete využiť tridsať pravidelných liniek

Šesť leteckých spoločností bude v letnom letovom poriadku od nedele 27. marca do 29. októbra 2016 prevádzkovať z bratislavského letiska pravidelné lety do 29 miest v pätnástich krajinách, vrátane Slovenska.BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Z Bratislavy sa počas tohtoročného letného letového poriadku bude lietať na tridsiatich pravidelných linkách do 29 miest v pätnástich krajinách, vrátane Slovenska. V období od nedele 27. marca do 29. októbra 2016 bude pravidelné lety zabezpečovať šesť spoločností. Írsky nízkonákladový prepravca Ryanair bude zabezpečovať letecké spojenie na devätnástich linkách so 73 letmi týždenne.

„Novinkami v porovnaní s minuloročnou letnou sezónou sú lety Ryanairu do mesta Berlín (denne), nová linka na hlavné letisko Brusel (namiesto Brusel – Charleroi šesťkrát týždenne), nová linka do Manchestru (trikrát týždenne) a na Korfu (raz týždenne),“ informovala v utorok hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

Úplne novú pravidelnú linku začne prevádzkovať spoločnosť Wizz Air do macedónskeho Skopje od 28. marca s dvoma letmi týždenne. Oproti vlaňajšiemu letnému letovému poriadku je novou aj pravidelná linka ruského prepravcu Pobeda do Moskvy, funguje však už od decembra minulého roka. Spojenie medzi slovenskou a ruskou metropolou je v prevádzke denne, ale v čase od 29. mája do 18. septembra sa obmedzí na tri lety v týždni.

České aerolínie naďalej spájajú Bratislavu s Prahou a Košicami šesťkrát týždenne, z toho v júli a auguste štyrikrát. Smartwings bude v letnej sezóne pravidelne lietať do siedmich letovísk – Burgas, Heraklion, Rodos, Tel Aviv, Palma de Mallorca, Lamezia Terme a Olbia. Prepravca flydubai zo Spojených arabských emirátov pokračuje v prevádzke pravidelnej linky do Dubaja.

Nepravidelné dovolenkové charterové lety bude zároveň zabezpečovať jedenásť leteckých spoločností spolu do 35 destinácií. „Spomedzi dovolenkových destinácií sú novinkami v porovnaní s minulým rokom napríklad mestá Salalah v Ománe, Podgorica v Čiernej Hore či Pafos v Grécku,“ uviedla Ševčíková.

Česká spoločnosť Travel Service/Smartwings bude tradične prevádzkovať lety do najviac letovísk, a to do tridsaťtri. Mistral air zabezpečí lety do dvoch destinácií – Lamezia Terme a Catania, ďalších deväť dopravcov bude lietať do jedného letoviska – Aegean airlines na Rhodos, Air Cairo do Hurghady, Astra airlines do Thessalonik, Air Malta na Maltu, Bulgarian Air Charter do Burgasu, Corendon airlines a Tailwind Airlines do Antalye, Montenegro airlines do Podgorice, Tunisair do Monastiru.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2016

Odporúčané články