Vznikol spoločný podnik Global Payments a Erste Group

Global Payments a CaixaBank dokončili spoločný podnik s Erste Group v strednej a východnej Európe. Bude poskytovať platrobné služby pre obchodníkov v Českej republike, Rumunsku a Slovenskej republike.

BRATISLAVA 2. júna (WBN/PR) – Global Payments Inc. (NYSE: GPN), popredný svetový poskytovateľ technológií pre platobné služby, a CaixaBank, banka s najväčším podielom na trhu v Španielsku, dnes oznámili vznik spoločného podniku s Erste Group Bank AG (Erste Group), popredným poskytovateľom finančných služieb v strednej a východnej Európe (CEE). Podľa podmienok zmluvy bude Global Payments a CaixaBank vlastníkom 51 percentného väčšinového podielu v spoločnom podniku a Erste Group bude vlastníkom zostávajúcich 49 percent.

Podnik bude poskytovať platobné služby pre obchodníkov v Českej republike, Rumunsku a Slovenskej republike. Partnerstvom s Global Payments získavajú banky v jednotlivých krajinách dvoch silných medzinárodných partnerov, čo im umožní udržať si vysoký štandard služieb pre maloobchod a individuálnych klientov a v budúcnosti čerpať výhody a mať prístup k medzinárodným trendom, inováciám a technológiám.

Spoločný podnik Global Payments s.r.o. povedie Jon Bayliss. V priebehu posledných 20 rokov zastával Jon Bayliss v spoločnosti Global Payments a ešte predtým v HSBC Bank seniorské manažérske pozície v oddeleniach platobných služieb a viedol túto oblasť podnikania naprieč Európou. Country manažérom spoločnosti Global Payments na Slovensku sa stane Erik Brinkáč. Prichádza zo Slovenskej sporiteľne, a.s., ktorá je súčasťou Erste Group na Slovensku, kde pracoval na pozícii manažéra riadenia predaja POS a ATM. Z 15 členov tímu Erika Brinkáča, ktorý sa staral o podporu obchodníkov pod hlavičkou Slovenskej sporiteľne, a.s., sa tiež stanú zamestnanci Global Payments na slovenskom trhu.

O Global Payments
Global Payments Inc. (NYSE: GPN) je popredný svetový poskytovateľ technológií pre platobné služby. Poskytuje inovatívne riešenia podnietené potrebami zákazníkov na celom svete. Naše technológie, partnerstvá a odborné znalosti našich zamestnancov nám umožňujú poskytovať širokú škálu produktov a služieb, ktoré umožňujú našim zákazníkom akceptovať všetky typy platieb prostredníctvom rôznych distribučných kanálov na mnohých trhoch po celom svete.
Global Payments, so sídlom v Atlante, Georgii, a viac než 8 500 zamestnancami na svete, je jednou zo spoločností na indexe S&P 500, s obchodníkmi a partnermi v 30 krajinách Severnej Ameriky, Európy, Ázijsko-Tichomorského regiónu a Brazílie. Pre viac informácií o Global Payments, našej značke Service. Driven. Commerce a našich technológiách navštívte prosím stránku www.globalpaymentsinc.com.

O CaixaBank

CaixaBank je banka s najväčším podielom na trhu v Španielsku a patrí medzi 10 najväčších bánk v Eurozóne podľa trhovej kapitalizácie. Aktivity CaixaBank zahŕňajú bankovníctvo a poisťovacie služby pre individuálnych klientov v Španielsku, medzinárodné bankové portfólio a aktíva v oblasti priemyslu a trhu nehnuteľností. Jej vznik sa datuje pred viac než 100 rokmi. Jej väčšinovým vlastníkom je banková nadácia „la Caixa”. Predsedom predstavenstva CaixaBank je Isidro Fainé a výkonným riaditeľom je Gonzalo Gortázar. Banka má najväčšiu klientsku základňu v Španielsku (13.8 miliónov klientov k marcu 2016), 296 mld. Eur v klientskych fondoch a 206 mld. Eur v klientskych úveroch. Má najširšie geografické zastúpenie v Španielsku, s 5 183 pobočkami a najväčšou sieťou bankomatov o počte 9 601.
V Španielsku má CaixaBank viac než 15 miliónov kariet v obehu a trhový podiel 22,8% z hľadiska obratu. CaixaBank bola prvou bankou v Španielsku, ktorá zaviedla bezkontaktnú platobnú technológiu. Má v súčasnosti v obehu viac než 7.5 milióny bezkontaktných platobných kariet a má viac než 300 000 bezkontaktných POS terminálov.
Okrem jej silnej pozície vedie CaixaBank aj v online bankovníctve, kde má 4,8 milióna aktívnych zákazníkov, a v mobilnom bankovníctve s 2,9 miliónom aktívnych zákazníkov každý mesiac.

O Erste Group
Erste Group je popredný poskytovateľ finančných služieb vo východnej časti Európskej únie. Približne 46 600 zamestnancov sa stará o 15,8 milióna klientov vo viac ako 2 700 pobočkách v 7 krajinách (Rakúsko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko). Erste Group má vyše 11 miliónov aktívnych platobných kariet v Rakúsku i v strednej a východnej Európe, pričom v roku 2015 zaznamenala vyše 200 miliónov bezkontaktných transakcií, čo je dvojnásobný nárast počtu takýchto transakcií v porovnaní s predchádzajúcim rokom. V prvom kvartáli 2016 mala Erste Group 206,4 miliardy eur v celkových aktívach, dosiahla čistý zisk 274,7 milióna eur a ukazovateľ kapitálovej primeranosti Tier 1 (pravidlá Bazilej 3 plne zavedené) na úrovni 12,3 %.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články