Vyžrebovali štvrťfinále Ligy majstrov, pozrite si dvojice

Prvé zápasy štvrťfinále Ligy majstrov sa hrajú 5. a 6. apríla, odvety sú na programe 12. a 13. apríla.NYON 18. marca (WebNoviny.sk) – Obhajca prvenstva FC Barcelona nastúpi vo štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov (LM) 2015/2016 v čisto španielskom súboji proti Atléticu Madrid. Rozhodol o tom piatkový poludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Odporúčame:

Video: Barcelona postúpila hladko, Bayern po veľkej dráme

Video: ManCity zažije premiéru, Atlético zvládlo drámu

Video: PSG v Lige majstrov vyradil Chelsea, ďalej aj Benfica

Video: Real aj ‚vlci‘ si postrážili postup v Lige majstrov

S desiatimi celkovými prvenstvami najúspešnejší v tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaži Real Madrid si zmeria sily s nováčikom vo vyraďovacích bojoch, nemeckým klubom VfL Wolfsburg.

Medzi štvoricu najlepších v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov sa s určitosťou nedostane jeden z dvojice Paríž Saint-Germain (Fr.) – Manchester City (Angl.). „The Citizens“ sú vôbec premiérovo medzi elitným oktetom. Zostávajúcou v piatok vyžrebovanou dvojicou je súboj nemeckého šampióna Bayernu Mníchov s portugalskou Benficou Lisabon.

Prvé zápasy štvrťfinále sa hrajú 5. a 6. apríla, odvety 12. a 13. apríla 2016. Žreb vykonali šéf tlačového oddelenia Európskej futbalovej únie Pedro Pinto, riaditeľ súťaží pod hlavičkou tejto organizácie Giorgio Marchetti a bývalý taliansky reprezentant Gianluca Zambrotta.

Semifinále Ligy majstrov vyžrebujú 15. apríla 2016. Od štvrťfinále už neplatia žiadne obmedzenia podľa nasadenia, rovnakej krajiny či predchádzajúceho spoločného účinkovania v jednej skupine. Finále bude v sobotu 28. mája 2016 na San Sire v Miláne.

Štvrťfinálové dvojice futbalovej Ligy majstrov:
– prvé zápasy sa hrajú 5. a 6. apríla, odvety 12. a 13. apríla 2016

VfL Wolfsburg (Nem.) – Real Madrid (Šp.)
Bayern Mníchov (Nem.) – Benfica Lisabon (Portug.)
FC Barcelona (Šp.) – Atlético Madrid (Šp.)
Paríž Saint-Germain (Fr.) – Manchester City (Angl.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2016

Odporúčané články