Vyšetrovanie vraždy Daniela Tupého pokračuje, polícia pracuje s novými informáciami

353258_policia 6 640x420.jpg

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Vyšetrovanie vraždy študenta Daniela Tupého pokračuje, pričom polícia preveruje aj nové informácie. Novinárom to v pondelok povedal policajný prezident Tibor Gašpar.

Odporúčame:
Video: Polícia obvinila pre korupciu počas volieb šesť osôb, hrozí im až rok väzenia

„Som optimista, ale bližšie vám v tejto dobe nemôžem povedať žiadne ďalšie informácie,“ povedal policajný prezident s tým, že polícia na prípade intenzívne pracuje a bol by veľmi rád, keby sa ho podarilo objasniť.

Obžalovaných súd oslobodil

Študent Daniel Tupý so šiestimi kamarátmi prechádzal večer 4. novembra 2005 cez parkovisko na bratislavskom Tyršovom nábreží, kde ich napadli. Všetkých kopali do hlavy, niektorí mali aj bodné zranenia. Obžalovaných v kauze tejto vraždy 16. júna 2009 Okresný súd Bratislava I. oslobodil.

Súd neuznal za vinného Richarda H., ktorého prokuratúra žalovala z vraždy študenta, ani Dávida V., Jána S., Michala B. ani Róberta J., ktorých žalovali z ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a výtržníctva. Rozsudok v kauze padol po približne tri a pol roku od spáchania vraždy.

Otec obete navrhol detektor lži

Obžaloba nemala v kauze vraždy študenta pevný, nespochybniteľný dôkaz, čo priznala už počas záverečnej reči prokurátorka. Podporila aj návrh otca obete, aby obžalovaní išli na detektor lži, senát to však podobne ako už predtým, keď to navrhovala obhajoba, nepripustil.

Podľa prokurátorky stálo trestné stíhanie a neskôr aj obžaloba len na výpovediach svedkov. Proti oslobodzujúcemu rozsudku sa najprv prokuratúra odvolala, neskôr však odvolanie stiahla.

Viac k témam: extrémizmus, Polícia SR, súd, vražda Daniela Tupého
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie vraždy Daniela Tupého pokračuje, polícia pracuje s novými informáciami © SITA Všetky práva vyhradené.

6. novembra 2017

Odporúčané články