Výpredaje opäť prebudili nákupný apetít Slovákov

BRATISLAVA 27. januára (WBN/PR) – Výrazné zľavy počas výpredajov opäť nenechali Slovákov chladnými. Len za prvé dva januárové týždne tohto roku sme zaplatili kartami v obchodoch o takmer 40 % viac než vlani. Najviac sme sa „rozšupli“ v polovici januára, bodovali obchodné centrá i fast foody.

Výpredaje milujeme
Januárové výpredaje boli pre mnohých už tradične veľkým lákadlom. Dôkazom je výrazný nárast objemu bezhotovostných platieb v prvých dvoch týždňoch nového roka. V porovnaní s úvodom v roku 2015 vyskočil o takmer 40 %. Výbery z bankomatov zaznamenali tiež 13 %-tný nárast.
„Zaznamenali sme výrazný nárast bezhotovostných platieb platobnými kartami oproti výberom hotovosti z bankomatov. A trend je taký, že počet bezhotovostných platieb bude počas roku 2016 stále rásť,“ hovorí Andrea Šipošová, vedúca oddelenia kartových produktov VÚB.

Bodovali fast foody a obchodné centrá

Domácu stravu sme vymenili za fast food a spoza počítačov sme sa presunuli do obchodných centier. Aj tak by sa dalo zjednodušene vystihnúť nákupné správanie Slovákov počas novoročných výpredajov. Hoci si nákupy potravín v obchodných reťazcoch udržali svoju top pozíciu,
vo významnej miere k ním pribudlo stravovanie v prevádzkach rýchleho občerstvenia. Len v najznámejšom fastfoodovom reťazci uskutočnili klienti VÚB do 17. januára viac ako 13-tisíc platieb kartami.
Zaujímavosťou tiež je, že kým v závere roka pri nákupoch vianočných darčekov bodovali internetové obchody, január už patril prevádzkam obchodných centier. Platili sme debetnými i kreditnými kartami, priemerná výška platby kreditkou bola 38 Eur, pri debetnej karte to bolo
26 Eur.

Kedy sme nakupovali najviac?
Najsilnejším dňom z pohľadu bezhotovostných platieb bol 15. január. Klienti VÚB nechali v tento deň v obchodoch 4,3 milióna eur.
Poznáme aj rekordmanov v najvyšších výberoch hotovosti z bankomatov. V tomto rebríčku vedú už tretí mesiac po sebe Trnavčania.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínov Global Finance a EMEA Finance ako aj ocenenia Banka s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku od magazínu Euromoney. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 209 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016

Odporúčané články