Výprava si pozrela štadióny a hotely na majstrovstvá Európy

Slovenská delegácia po Saint-Étienne navštívila aj transferové hotely a štadióny v Bordeaux a Lille.

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti sa v ére samostatnosti po prvý raz v histórii predstavia na majstrovstvách Európy, záverečný turnaj ME sa uskutoční v dňoch 10. júna – 10. júla 2016 vo Francúzsku.

Ako je známe, Slovensku vlani 12. decembra prisúdil žreb v Paríži za súperov v základnej B-skupine tímy Walesu (vzájomný duel sa uskutoční 11. júna o 18.00 h v Bordeaux), Ruska (15. júna o 15.00 h v Lille) a Anglicka (20. júna o 21.00 h v Saint-Étienne).

Slovenská výprava v zložení Štefan Tarkovič (asistent trénera A-tímu SR), Róbert Tomaschek (technický vedúci A-mužstva SR), Peter Palenčík (vedúci medzinárodného a organizačného oddelenia Slovenského futbalového zväzu /SFZ/), Peter France (bezpečnostný manažér SFZ), Juraj Čurný (mediálny manažér SFZ), Jaroslav Šišolák (výkonný riaditeľ SFZ Marketing) a Miroslava Fašungová (marketingová manažérka so zameraním na ticketing) absolvovala v dňoch 18. – 21. januára „obhliadku“ všetkých miest, kde bude prítomná slovenská futbalová reprezentácia ako aj hostia SFZ v rámci ME 2016. Okrem trojice spomenutých dejísk súbojov v základnej skupine šampionátu (Bordeaux, Lille, Saint-Étienne) navštívili pracovníci SFZ aj malebné mestečko Vichy, kde bude mať „áčko“ hlavné sídlo. „Konkrétne to bude hotel Celestins de Spa, ktorý poskytuje všetko potrebné pokiaľ ide o ubytovanie, stravovanie, regeneráciu, mítingy a ďalšie zdanlivo malicherné detaily,“ uvádza sa v informácii, zverejnenej na oficiálnej internetovej stránke SFZ.

Súčasťou povinností každého tímu je aj zriadenie mediálneho centra. „Slovenská futbalová reprezentácia ho bude mať v bezprostrednej blízkosti hotela, resp. v jeho kúpeľnej časti. Dve miestnosti s celkovou výmerou takmer 200 metrov štvorcových poskytne zázemie pre tlačové konferencie, rozhovory a prácu píšucich, televíznych a rozhlasových novinárov ako aj fotografov. Taktiež povinnou súčasťou programu je otvorený tréning pre verejnosť, ktorý sa uskutoční na Mestskom štadióne vo Vichy. Reprezentácia bude inak trénovať na ihrisku v krásnom športovom parku. Zástupcovia mesta Vichy informovali predstaviteľov SFZ, že trávnik na oboch miestach bude v čase ME v perfektnom stave,“ píše sa ďalej na webe SFZ.

Výprava SR si pri návšteve na úvod pozrela transferový hotel a štadión v Saint-Étienne. „Podľa reglementu UEFA je povinný každý tím deň pred zápasom využiť transfer hotel v mieste konania duelu a podľa vlastného uváženia v ňom zostať aj po stretnutí. Počas prehliadky hotela je potrebné prezrieť všetky priestory, určiť rozdelenie izieb s osobitným zreteľom na izby masérov, aby v nich bolo dosť miesta aj na potrebné vybavenie. Tiež sa upresní miesto stravovania, aby bolo zabezpečené dostatočné súkromie, miestnosť na mítingy aj na rozcvičenie. Štadión v Saint-Étienne prešiel v minulých rokoch rekonštrukciou, počas ktorej pribudli aj rohy, takže pôsobí veľmi kompaktným dojmom a súčasne dýcha slávnou históriou, ktorej súčasťou bol aj slovenský internacionál Ľubomír Moravčík. Nie je bez zaujímavosti, že ako miestnosť pre tlačové konferencie bude slúžiť veľkokapacitný stan.“

Slovenská delegácia po Saint-Étienne navštívila aj transferové hotely a štadióny v Bordeaux a Lille. „V prípade štadiónov ide o novostavby tej najvyššej kvality pre diváka, ale aj pre zástupcov médií a predovšetkým pre futbalové tímy,“ uvádza sa v informácii zverejnenej na internetovej stránke SFZ.

Práca zväzových predstaviteľov na logistickej príprave na ME 2016 sa spomenutou návštevou Francúzska neskončila, ale pokračuje. Od pondelka 25. januára je delegácia Slovenského futbalového zväzu v Rakúsku, aby pripravila podmienky pre májový tréningový kemp zverencov trénera Jána Kozáka. Ten by sa mal začať 22. mája a jeho súčasťou bude aj neoficiálny zápas. „V júni sa reprezentácia presunie do Senca a v predvečer odchodu do Francúzska, 4. júna, by mala odohrať posledný prípravný duel s najväčšou pravdepodobnosťou na domácej pôde v Trnave,“ dopĺňa web SFZ.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2016

Odporúčané články