Výhra Berlusconiho koalície v regionálnych voľbách môže znamenať nádej na jeho politický návrat

357664_italy_sicily_elections_14747 b20f4bafb15b42e5839db2549388457f 320x210.jpg

MILÁNO 7. novembra (WebNoviny.sk) – Regionálne voľby na Sicílii vyhral Nello Musumeci, kandidát stredopravej koalície podporovanej bývalým premiérom Silviom Berlusconim. Musumeci, ktorý reprezentuje päticu strán vrátane Forzy Italie a Ligy severu, získal vyše 39 percent hlasov.

Odporúčame:
Španielska vláda začína pripomínať Francovu diktatúru, povedal šéf najsilnejšej belgickej strany

Predbehol tak kandidátov populistického Hnutia piatich hviezd či Demokratickej strany bývalého premiéra Mattea Renziho. Svoj hlas odovzdala menej ako polovica oprávnených voličov.

Voľby na talianskom ostrove sú považované za kľúčový test pred parlamentnými voľbami, ktoré sa budú konať v roku 2018.

„Sicília, tak ako som žiadal, si vybrala cestu pravej, serióznej, konštruktívnej zmeny založenej na úprimnosti, spôsobilosti a skúsenosti,“ vyjadril sa k nedeľňajšiemu hlasovaniu Berlusconi, pre ktorého môže víťazstvo jeho koalície znamenať nádej na politický návrat, píše BBC.

Odporúčame:
Stovky Poliakov sa rozlúčilo s mužom, ktorý sa upálil na protest proti politike Kaczynského

Štvornásobného premiéra pred štyrmi rokmi pre usvedčenie z daňového podvodu vylúčili z parlamentu. Osemdesiatjedenročný politik, známy svojimi škandálmi, sa pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami snaží zvrátiť zákaz pôsobenia vo verejnej funkcii. Jeho prípadom sa neskôr počas tohto roka bude zaoberať aj Európsky súd pre ľudské práva.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: regionálne voľby, Silvio Berlusconi, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Výhra Berlusconiho koalície v regionálnych voľbách môže znamenať nádej na jeho politický návrat © SITA Všetky práva vyhradené.

7. novembra 2017

Odporúčané články