Všetko o Jágrovi je pravda, vraví uchvátený Jokinen

Pre fínskeho krídelníka Jussiho Jokinena je Jaromír Jágr celoživotným hokejovým vzorom.SUNRISE 18. marca (WebNoviny.sk) – V NHL je to preňho jedenásta sezóna, vystriedal päť klubov, pozbieral vyše päťsto kanadských bodov. S fínskou reprezentáciou získal medaily na zimných olympijských hrách aj majstrovstvách sveta. Fínsky hokejista Jussi Jokinen rozhodne nie je nijaký hokejový „zelenáč“, hoci sa tak cíti. Ale to sa týka aj iných, čo sa v jednom tíme zídu s Jaromírom Jágrom.

„Chcel som byť ako on. Pred pár rokmi by bolo smiešne myslieť si, že si s ním ešte zahrám v tejto fáze mojej kariéry,“ vravel pre NBC Sports fínsky krídelník o 44-ročnom spoluhráčovi z Floridy, svojom najväčšom hokejovom vzore. „Všetko, čo o ňom kto teraz hovorí, je pravda. Stále mu nechýba potrebná vášeň pre hokej. Iste, nie je už taký rýchly ako kedysi, ale vie lepšie než ktokoľvek iný nájsť si správne miesto na ľade. A tvrdo pracuje. Každý to o ňom vie, ale my to vidíme dennodenne.“

Odporúčame:

Video: ‚Diabli‘ s rekordom, Jágr strelil šťastný gól

Hossa nemá ideálnu sezónu, ale verí v magickú päťstovku

V NHL chystajú zmenu, má priniesť viac gólov

Jágr svojimi výkonmi v pokročilom veku v pohode strčí do vrecka omnoho mladších hráčov. Veď s 24 gólmi a 55 bodmi je najlepším strelcom mladého mužstva Panthers aj lídrom klubovej produktivity. „Keď som bol mladý, nebola to taká zábava,“ vraví ikona z Kladna, ktorá príkladne pracuje, aby sa jej darilo držať krok s hokejistami mladšími o generáciu či dve.

„Najťažšie na tom celom je, že nesmieš prestať. Keď vynecháš jeden deň, v poriadku, potrénuješ na ďalší. Ale keď vypadneš na dva-tri dni, už je to náročné. Prirovnal by som to k plne naloženému kamiónu. Kým ide, nie je problém. Keď sa však zastaví, je ťažké znova ho naštartovať. Treba na to vynaložiť omnoho viac úsilia.“

Koniec kariéry mu naháňa skutočné obavy, aj preto nad ním vôbec nepremýšľa. Veď tvrdí, že by chcel hrať až „do smrti“. „Ľudia vravia: ‚Ou, zarobil peniaze, vyloží si nohy a nemusí nič robiť‘. Verte mi, takto to nefunguje. Nemôžete skončiť a len tak sedieť. Stlstneš, začneš byť znudený. Možno to takto môže fungovať dva mesiace, ale nie roky,“ domnieva sa Jaromír Jágr, v NHL už autor 746 gólov a 1857 bodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2016

Odporúčané články