Vraždu Remiáša opäť vyšetrujú, ukázali sa nové dôkazy

Vyšetrovateľ pokračuje v trestnom stíhaní, ktoré prerušili v marci 2008, pretože sa nezistili skutočnosti oprávňujúce obviniť konkrétnu osobu.

BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia znovu otvorila prípad neobjasnenej vraždy Róberta Remiáša. Informuje o tom denník Sme s tým, že polícia sa prípadom začala zaoberať mesiac pred 20-tym výročím zavraždenia Remiáša. Vyšetrovateľ podľa Sme pokračuje v trestnom stíhaní, ktoré prerušili v marci 2008, pretože sa nezistili skutočnosti oprávňujúce obviniť konkrétnu osobu.

Remiáš bol v rokoch 1995 a 1996 spojkou bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Oskara Fegyveresa, ktorý vtedy ako korunný svedok priznal účasť na únose syna prezidenta Michala Kováča do Rakúska. Zo zosnovania únosu bola podozrivá práve SIS pod vedením Ivana Lexu. Bývalý policajt Remiáš pomáhal Fegyversovi, keď sa z obavy o život skrýval v zahraničí, píše Sme. Jeho auto vybuchlo 29. apríla 1996 na Karloveskej ulici v Bratislave.

Oskara Fegyveresa, ktorý teraz žije v Česku, obnovenie vyšetrovania podľa denníka prekvapilo. „Všade na svete trvá zázrak tri dni, ale rád by som sa mýlil,“ hovorí Fegyveres pre Sme. Bol by rád, ak by vraždu po 20-tich rokoch objasnili. „Bola by to veľká satisfakcia pre Róbertových blízkych, a taktiež pre tých, ktorí boli perzekvovaní kvôli snahe zistiť pravdu, či nebodaj prípad nezávisle vyšetrovať,“ dodal.

Uznesenie o pokračovaní stíhania polícia vydala 8. februára. Obnovenie vyšetrovania znamená, že sa dôkazná situácia zmenila. „Vyšli najavo nové skutočnosti, ktoré by mohli objasniť skutok a odhaliť páchateľa,“ povedala Sme hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová. O aké skutočnosti ide, nespresnila.

Polícia podľa denníka zrejme získala nové výpovede ľudí z podsvetia. Odsúdený bos Mikuláš Černák, ktorý za strojcu označil Mečiara, o vražde zatiaľ nevypovedal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články