Voľby do VÚC sa stali pre Fica Stalingradom. Voliči vyprášili Smer aj fašistov, reagujú politici

357478_dsc_8190 320x210.jpg

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Hnutie Sme rodina hodnotí regionálne voľby podľa podpredsedu Milana Krajniaka ako Stalingrad Roberta Fica. „Fico sa pripravoval na veľké víťazstvo a utrpel veľku porážku. Ľudia už toho majú dosť, aby to pokračovalo, ako to fungovalo doteraz. Je to dôkaz, že ľudia nechcú oligarchov v pozadí,“ vyhlásil Krajniak v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že voliči chcú, aby sa politici zodpovedali voličom a nie niekomu v pozadí, zdôraznil.

Sme rodina v regionálnych voľbách nezískala žiadny poslanecký mandát. „My sme išli do volieb sami, lebo sme chceli dodržať slovo, že sa nebudeme spájať so žiadnymi koalíciami. Viacerí naši kandidáti ukázali, že majú dobrú podporu, ale proti dvom blokom to mali veľmi ťažké,“ dodal Krajniak.

Voliči tentoraz neboli ľahostajní

Slovensko sa nebudí do zhnednutého, ale už ani do červeného rána. Na výsledky krajských volieb tak na svojom facebooku reagoval poslanec NR SR Zsolt Simon. Voliči, čo prišli k urnám, podľa neho neboli ľahostajní a pomohli „vyprášiť“ Smer aj fašistov.

Odporúčame:
Online: Slováci rozhodli o županoch, niektoré volebné miestnosti zostali otvorené aj po 22:00

„Ukázali, že súčasná koalícia nie je alternatívou pre lepší život. Odmietli korupciu a klientelizmus. Krajšie ráno ani netreba,“ napísal poslanec.

Pellegrini vidí jasný odkaz fašizmu

Banskobystričan a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini na sociálnej sieti reagoval na výsledky volieb v jeho kraji vyhlásením, že „ z nášho kraja letí rovnaký odkaz celému Slovensku ako pred vyše 70 rokmi: Fašizmus na Slovensku nemá miesto“. Dodal, že sa zbavili zla. Zároveň zagratuloval Jánovi Lunterovi k zvoleniu za šéfa VÚC, na tomto poste nahradí Mariana Kotlebu z ĽS NS.

Z výsledkov volieb podľa bývalej političky Magdy Vášáryovej vyplýva, že rasisti sa nebudú rozťahovať na Slovensku. Taktiež si myslí, že porážka Smeru bude mať veľký význam do budúcnosti. „Len nesmieme zabudnúť na 47 000 hlasov pre Kotlebu aj po tej masívnej kampani a na to, ze nemáme ani jednu silnú a konsolidovanú politickú stranu na strane opozície,“ dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Župné voľby do VÚC 2017

Viac k témam: Robert Fico, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby do VÚC sa stali pre Fica Stalingradom. Voliči vyprášili Smer aj fašistov, reagujú politici © SITA Všetky práva vyhradené.

5. novembra 2017

Odporúčané články