Vo fínskej nominácii na Svetový pohár sú iba hráči z NHL

Fíni predstavili základný káder počas tlačovej konferencie v helsinskej Hartwall Areene. V útoku nechýbajú esá ako Mikko Koivu, Jussi Jokinen, Valtteri Filppula, Leo Komarov ale ani mladíci Mikael Granlund, Aleksander Barkov či Teuvo Teräväinen.HELSINKI 3. marca (WebNoviny.sk) – Aj v základnej nominácii fínskej hokejovej reprezentácie na septembrový Svetový pohár v kanadskom Toronte figurujú iba hráči zo zámorskej NHL.

Hlavný tréner Suomi Lauri Marjamäki spolu s generálnym manažérom tímu Jerem Lehtinenom vybrali dvoch brankárov, štyroch obrancov a desať útočníkov. Medzi brankármi nechýbajú skúsení Pekka Rinne a Tuukka Rask, v defenzíve Sami Vatanen, Rasmus Ristolainen či Olli Määttä. Medzi obrancami sa očakávala aj nominácia Jyrkiho Jokipakku z Calgary, no prednosť dostal Esa Lindell z Dallasu (pôsobí v AHL, pozn.).

V útoku nechýbajú esá ako Mikko Koivu, Jussi Jokinen, Valtteri Filppula, Leo Komarov ale ani mladíci Mikael Granlund, Aleksander Barkov či Teuvo Teräväinen. Fíni predstavili základný káder počas tlačovej konferencie v helsinskej Hartwall Areene. „Táto šestnástka tvorí silné jadro tímu. Je to skvelá zmes skúseností, talentu a tvorivosti. Pre každého hráča bude účasť na Svetovom pohári prestížna záležitosť. Ich motivácia je vysoká, všetci chcú byť súčasťou mužstva,“ povedal kouč Marjamäki.

Svetový pohár 2016 sa bude hrať v dňoch 17. 9. – 1. 10. v hale Air Canada Centre v Toronte na úzkom klzisku podľa pravidiel NHL Mužstvá ešte budú s blížiacim sa termínom podujatia dopĺňať svoje kádre, ostatných sedem hokejistov pribudne do každého z výberov do 1. júna.

Známy káder Fínska na septembrový hokejový Svetový pohár v kanadskom Toronte:

Brankári: Pekka Rinne (Nashville Predators), Tuukka Rask (Boston Bruins)

Obrancovia: Sami Vatanen (Anaheim Ducks), Rasmus Ristolainen (Buffalo Sabres), Olli Määttä (Pittsburgh Penguins), Esa Lindell (Dallas Stars, resp. Texas Stars/AHL)

Útočníci: Aleksander Barkov, Jussi Jokinen (obaja Florida Panthers), Mikko Koivu, Mikael Granlund (obaja Minnesota Wild), Jori Lehterä (St. Louis Blues), Teuvo Teräväinen (Chicago Blackhawks), Valtteri Filppula (Tampa Bay Lightning), Leo Komarov (Toronto Maple Leafs), Joonas Donskoi (San Jose Sharks), Lauri Korpikoski (Edmonton Oilers)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2016

Odporúčané články