Vlhová v Santa Caterine spadla, Velez-Zuzulová urobila chyby

Petra Vlhová nedokončila prvé kolo slalomu v Santa Caterine, Veronika Velez-Zuzulová sa tiež nevyhla chybičkám a po odjazdení elitných tridsiatich pretekárok jej patrí 13. miesto.SANTA CATERINA 5. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová zatiaľ nepridá ďalšie body do hodnotenia Svetového pohára v slalome, kde jej patrilo priebežné 2. miesto.

Vlhová nedokončila 1. kolo utorkového piateho slalomu sezóny v talianskej Santa Caterine, keď pri vykrojovaní jedného z oblúkov v strednej časti trate urobila chybu a skončila ležiac na svahu. Je to prvé vypadnutie v podaní 20-ročnej Liptáčky v tejto dosiaľ veľmi vydarenej sezóne SP, v ktorej triumfovala vo švédskom Aare, bola tretia v rakúskom Lienzi a tiež siedma a jedenásta v americkom Aspene.

Druhá Slovenka na štarte 1. kola slalomu Veronika Velez-Zuzulová sa tiež nevyhla chybičkám a po odjazdení elitných tridsiatich pretekárok jej patrí 13. miesto s odstupom 1,13 s za líderkou Nórkou Ninou Lösethovou. S číslom 50 sa ešte v 1. kole predstaví tretia Slovenka Barbara Kantorová. Na štarte bolo pripravených 59 žien. Talianske stredisko Santa Caterina zaskočilo namiesto pôvodne plánovaného Záhrebu, kde organizátori vzhľadom na nepriazeň počasia neboli schopní pripraviť trať na zodpovedajúcej úrovni.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – výsledky – utorok – Santa Caterina (Tal.) – priebežne:

Slalom žien – 1. kolo (po odjazdení 30 pretekárok):
1. Nina Lösethová (Nór.) 58,70 s, 2. Charlotte Chableová (Švaj.) +0,25, 3. Šárka Strachová (ČR) +0,33, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,60, 5. Carmen Thalmannová (Rak.) +0,61, 6. Nastasia Noensová (Fr.) +0,62,…13. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +1,13.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016

Odporúčané články