Vlhová nedokončila sobotňajší zjazd v St. Moritzi, vyhrala Goggiová aj s dvomi zlomenými prstami

17.12.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová síce štartovala v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi a no medzi druhý a tretím medzičasom vynechala jednu z bránok a nefiguruje medzi klasifikovanými pretekárkami.

Vlhová sa držala v prvej desiatke

Dvadsaťsedemročná Liptáčka po dvoch meraných tréningoch vynechala piatkový zjazd, keďže podmienky vo Švajčiarsku boli mimoriadne náročné.

V sobotu sa počasie zlepšilo a Vlhová sa rozhodla zmerať si sily s najlepšími. V prvej polovici trate podala solídny výkon a držala sa v druhej desiatke, alebo body z toho napokon neboli.

Shiffrinová skončila štvrtá

Víťazkou sa v sobotu stala Talianka Sofia Goggiová, ktorá v piatok skončila druhá a zlomila si pri tom dva prsty na ruke.

V piatok popoludní podstúpila v talianskom Miláne operáciu a potom sa vrátila do St. Moritzu, sobotňajší zjazd absolvovala s paličkou priviazanou k ruke. Piatková nepríjemnosť sa však nepodpísala pod jej nasadenie a nenašla premožiteľku.

Druhá bola s mankom 43 stotín sekundy Slovinky Ilka Štuhecová, na tretej priečke klasifikovali Nemku Kiru Weidleovú (+0,52 s). Solídnu 4. priečku obsadila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,61 s), ktorá uhájila post líderky celkovej klasifikácie.

Druhá v celkovom poradí je už Goggiová, ktorá za americkou súperkou zaostáva o rovných 50 bodov. Na tretiu priečku klesla Švajčiarka Wendy Holdenerová a na štvrtú Petra Vlhová. V hodnotení zjazdu je na čele neohrozene práve Goggiová, pred druhou Corinne Suterovou zo Švajčiarska má náskok 162 bodov.

Viac k témam: St. Moritz, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová nedokončila sobotňajší zjazd v St. Moritzi, vyhrala Goggiová aj s dvomi zlomenými prstami © SITA Všetky práva vyhradené.