Vlhová ju na MS v Cortine d’Ampezzo porazila o tri stotiny sekundy, pre Gisinovú je však titul dôležitejší

16.2.2021 (Webnoviny.sk) – V super G skončila ôsma, v zjazde piata a v kombinácii už brala bronzovú medailu. Švajčiarka Michelle Gisinová má za sebou prvú polovicu svojho vystúpenia na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v Cortine d’Ampezzo a je s ňou spokojná. „Je to dobrý spôsob ako sa preorientovať na technické disciplíny,“ vravela 27-ročná švajčiarska univerzálka, cituje ju denník Blick.

Na plač to nie je

Olympijská šampiónka v alpskej kombinácii z Pjongčangu 2018 bola v Cortine právom pasovaná na adeptku na jednu z medailí. Cieľ splnila, hoci v súčte super G a slalomového kola ju napokon zdolali až dve pretekárky – víťazná Američanka Mikaela Shiffrinová a strieborná Slovenka Petra Vlhová. Liptáčka bola rýchlejšia o máličko – tri stotinky sekundy.

Viac o téme: MS v zjazdovom lyžovaní 2021

„Mrzí ma to, ale na plač to nie je. Poradie v cieli nie je jediné kritérium pre vyjadrenie svojich emócií. Mikaela je najlepšia lyžiarka v histórii. Ak dá dve svoje jazdy naplno, my ostatné sa na ňu len môžeme dívať z diaľky. A či som druhá alebo tretia, na tom nezáleží. Je mi to jedno, titul je dôležitý,“ skonštatovala Gisinová, ktorá sa rozhodla vynechať utorkové paralelné preteky. „Môj vzťah k tejto súťaži nie je priaznivý. Vlastne mi to v nej veľmi nejde,“ usmiala sa rodáčka z kantónu Graubünden.

Osobné víťazstvo

Na margo svojich troch doterajších vystúpení na talianskom snehu v Dolomitoch doplnila: „Piate miesto v zjazde beriem ako svoje osobné víťazstvo. Konečne som jazdila úplne slobodne. A kombinácia bola potvrdenie toho pocitu. Dala by som si za ňu známku 5,5. Stačilo to na medailu, čiže dobrý až veľmi dobrý…“

Úroveň pretekárok v kombinačných pretekoch však bola rovnako ako v minulosti výrazne rozdielna. Medailistky sa síce zmestili do 89 stotín sekundy, ale Talianka Elena Curtoniová na štvrtom mieste zaostala už o 2,35 s. Znamená to, že Gisinovej by stačil na bronz aj takmer o jeden a pol sekundy horší súčet oboch jázd.

Viac k témam: Cortina d’Ampezzo, majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní, super G
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová ju na MS v Cortine d’Ampezzo porazila o tri stotiny sekundy, pre Gisinovú je však titul dôležitejší © SITA Všetky práva vyhradené.