Vlaky z Bratislavy do Zvolena meškajú, jeden sa vykoľajil

V úseku Nová Baňa – Kozárovce bude jazdiť náhradná autobusová doprava, vlaky na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen tak budú mať meškanie do 30 minút.BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – V úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa sa o 10:25 vykoľajil služobný vlak Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), doprava na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen je výrazne obmedzená. V úseku Nová Baňa – Kozárovce bude jazdiť náhradná autobusová doprava, vlaky na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen tak budú mať meškanie do 30 minút.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková, poškodených je približne 300 metrov železničnej trate. Pri vykoľajení sa nikto nezranil. „V súčasnosti zisťujeme rozsah poškodenia a čo najrýchlejší spôsob opravy trate, ktorá sa navyše nachádza v oblúku,“ uviedla Pavliková s tým, že zničené koľajnice a podvaly sa dnes už opraviť nepodarí.

Príčiny vykoľajenia vyšetrujú, škody budú vyčíslené dodatočne. „O predpokladanom termíne obnovenia železničnej prevádzky v úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa budú ŽSR priebežne informovať,“ dodala Pavliková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články