Vláda schválila s pripomienkami výmenu prednostov na 12 okresných úradoch

450703_igor matovic 3 676x451.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Vláda SR v stredu schválila s pripomienkami výmenu prednostov na 12 okresných úradoch. Podľa návrhu rezortu vnútra sa výmena týka vedenia úradov v Pezinku, Skalici, Trenčíne, Bánovciach nad Bebravou, Ilave, Komárne, Čadci, Sabinove, Košiciach, Michalovciach, Trebišove a v Gelnici.

Z dôvodu zabezpečenia akcie celoplošného testovania dôjde k výmene prednostov okresných úradov skôr, a to v pondelok 26. októbra s výnimkou okresných úradov Pezinok a Čadca, kde by malo prísť k vymenovaniu 4. novembra.

Vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) ešte na jar tohto roku avizovalo zámer vybrať prostredníctvom výberových konaní prednostov všetkých 72 okresných úradov. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vtedy v tejto súvislosti povedal, že od II. svetovej vojny sa štátna správa obsadzovala na Slovensku čisto politicky.

Jeho zámerom podľa vlastných slov je, aby bol politicky dosadený len prednosta úradu, pričom ostatní majú byť vyberaní na základe odbornosti v transparentných výberových konaniach.

Viac k témam: okresný úrad, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda schválila s pripomienkami výmenu prednostov na 12 okresných úradoch © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020

Odporúčané články