Víťazstvá nie sú všetko, Cleveland vyhodil trénera Blatta

David Blatt bol s Cavaliers jasne na čele Východnej konferencie NBA, aj tak skončil.INDEPENDENCE 23. januára (WebNoviny.sk) – Ani postup do finále NBA v jeho nováčikovskej sezóne, ani jednoznačné vedenie vo Východnej konferencii po polovici základnej časti tej nasledujúcej neudržalo Davida Blatta na lavičke basketbalistov Clevelandu.

Generálny manažér klubu David Griffin ho v piatok navonok šokujúco odvolal z funkcie. „V tejto lige niekedy môžete víťaziť, ale zároveň neísť správnym smerom. S nami to šlo dolu vodou. Často bývam v šatni a vidím v nej absenciu ducha a súdržnosti. Toto jednoducho nemôžem akceptovať,“ vyhlásil Griffin.

Americko-izraelský kouč Blatt sa taktovky nad Cavaliers ujal v júni 2014 po úspešnom pôsobení v Európe. S tímom dosiahol 83 víťazstiev v základnej časti a 40-krát prehral, kým skončil.

„Viem, že to vyznie šialene, keď sme s bilanciou 30-11 na čele konferencie. Mali sme však pomerne jednoduché vyžrebovanie. A posudzujem viac kritérií než len víťazstvá a prehry,“ povedal Griffin, ktorý svoje rozhodnutie podľa vlastných slov nekonzultoval s najväčšou hviezdou tímu LeBronom Jamesom. Ten si s koučom úplne „nesadol“. „On neriadi klub. Toto je moje rozhodnutie, nášho štábu. Nerobím ankety. Môj džob je viesť organizáciu správnym smerom. Nepotrebujem sa pýtať.“

V sobotu proti Chicagu bude Cleveland viesť doterajší asistent Tyronn Lue. Griffin zdôraznil, že nejde o dočasného kouča a klub s ním rokuje o kontrakte.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. januára 2016

Odporúčané články