Víťazkami štafiet v Pjongčangu sa stali Nemky, Slovenkám sa nedarilo

PJONGČANG 5. marca (WebNoviny.sk) – Nemecké biatlonistky Nadine Horchlerová, Maren Hammerschmidtová, Denise Herrmannová a Franziska Hildebrandová sa stali víťazkami nedeľňajších pretekov štafiet na 4×6 km v kórejskom Pjongčangu na záver programu žien v rámci ôsmeho z desiatich podujatí zarátaných do Svetového pohára 2016/2017. Poradili si teda aj bez líderky priebežného celkového poradia vo SP Laury Dahlmeierovej, v dejisku budúcoročných ZOH hrdinky šprintu aj stíhačky.

Druhé skončili Nórky Kaia Wöien Nicolaisenová, Hilde Fenneová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová, ktoré zaostali o 22,8 sekundy. O desatinku za nimi tretie boli Češky Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Gabriela Koukalová. Len o ďalšiu desatinu sekundy štvrté finišovali Švédky Chardine Sloofová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová a Anna Magnussonová.

Slovenkám sa nedarilo. V zložení Paulína Fialková (0+4), Ivona Fialková (1+4), Terézia Poliaková (0+3) a Jana Gereková (1+3) obsadili so streleckou bilanciou 2+14 pätnáste miesto pri manku 3:40,8 min. V nedeľu sa uskutočnia aj štafety mužov na 4×7,5 km (11.45 h). Seriál ešte bude mať zastávky vo fínskom Kontiolahti (8. – 12. marca) a nórskom Osle-Holmenkollene (17. – 19. marca).

Nemky získali malý glóbus v tejto disciplíne, ich prevaha bola absolútna. Triumfovali vo všetkých piatich zarátaných súpereniach. Slovenky v Ázii klesli z dvanástej na konečnú štrnástu priečku. V Pjongčangu nedokázali nadviazať na ôsme miesto z februárových majstrovstiev sveta v rakúskom Hochfilzene.

„Bol to veľmi, veľmi vydarený deň,“ povedala Hildebrandová pre ARD a k oslavnej zástave v ruke v záverečných metroch dodala: „Vždy som po takom niečom túžila, je to veľká potecha.“

Svetový pohár v biatlone – 8. kolo (vrátane MS) – Pjongčang (Kór. rep.) – nedeľa:

Preteky štafiet žien na 4×6 km: 1. Nemecko (Nadine Horchlerová, Maren Hammerschmidtová, Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová) 1:07:35,6 h (1+7), 2. Nórsko (Kaia Wöien Nicolaisenová, Hilde Fenneová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová) +22,8 s (1+11), 3. Česko (Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Koukalová) +22,9 (1+9), 4. Švédsko +23,0 (0+7), 5. Taliansko +25,9 (0+11), 6. Francúzsko +1:18,8 min (2+12), 7. Ukrajina +1:27,2 (0+9), 8. Kanada +1:34,0 (0+7), 9. Kazachstan +2:05,2 (1+9), 10. Bielorusko +2:07,1 (0+8),… 15. Slovensko (Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Jana Gereková) +3:40,8 (2+14)

Konečné poradie vo SP v hodnotení pretekov štafiet žien (po 5 z plánovaných 5 pretekov): 1. Nemecko 300 bodov, 2. Francúzsko 248, 3. Ukrajina 224, 4. Nórsko 202, 5. Česko 197, 6. Taliansko 197, 7. Švédsko 187, 8. Bielorusko 167, 9. Rusko 166, 10. Poľsko 154, … 14. Slovensko 141

Viac k témam: biatlon, Pjongčang, Svetový pohár v biatlone, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk – Víťazkami štafiet v Pjongčangu sa stali Nemky, Slovenkám sa nedarilo © SITA Všetky práva vyhradené.