Višňovský sa proti Medveščaku trápil, na trip nepocestuje

Ľubomír Višňovský sa chcel do zostavy Slovana vrátiť až 8. februára v domácom súboji proti Dinamu Riga, no tréner Miloš Říha ho presvedčil na skorší termín.BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – Po viac ako mesačnej pauze sa v stredajšom súboji Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) proti chorvátskemu Medveščaku Záhreb vrátil do zostavy „belasých“ skúsený obranca Ľubomír Višňovský.

Odporúčame:

Video: Slovan vyhral dôležitý zápas, v dráme zdolal Záhreb

Tridsaťdeväťročný bek sa na cennom triumfe svojho mužstva 3:2 podieľal jednou asistenciou, na ľade strávil takmer 21 minút. Predtým naposledy hral ešte 5. decembra. V stredu proti súperovi z Chorvátska sa na ľade poriadne trápil.

„Keď človek nemá natrénované, nedá sa poriadne hrať. Dlhšie som absolútne nič nerobil a potom som po štyroch tréningoch šiel hrať. Nebola to zábava, po fyzickej stránke to bol pre mňa jeden z najťažších zápasov v kariére. Som typ hráča, ktorý musí mať natrénované, aby predvádzal svoju hru. Teraz mám dosť času, aby som dohnal kondičku. Nebudem hodnotiť svoj výkon, alebo bol som veľmi pomalý. Nemal som to v rukách ani v nohách. Snažil som sa len odohrať zápas, v súbojoch sa rýchlo zbaviť puku a sem-tam vystreliť. Môžem povedať, že to nebol ani polovičný Ľubo Višňovský,“ priznal po súboji rodák z Topoľčian, ktorého dlhodobo limitujú problémy s chrbtom. „Chrbát je vcelku OK. Trochu som v zápase proti Medveščaku dostal do rebier a bolo to dosť nepríjemné,“ dodal.

Video: Slovan tesne zdolal Medveščak Záhreb

Ľubomír Višňovský sa chcel do zostavy Slovana vrátiť až 8. februára v domácom súboji proti Dinamu Riga. „Tréner ma potreboval, ja som chcel hrať až doma začiatkom februára. Dá sa povedať, že sme v stredu hrali zápas roka. Nechcel som ho nechať v štichu. Bál som sa však, aby som to nepokazil. Chcel som tímu pomôcť a mám radosť, že sme zvíťazili. Podali sme kolektívny a zodpovedný výkon. Keď takto budeme pokračovať, play-off by nám nemalo ujsť. Sme bližšie k vyraďovacej časti, ale ešte to bude náročné. Čaká nás sedem zápasov, ja za súpermi asi cestovať nebudem,“ doplnil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2016

Odporúčané články