Viskupič sa s odchádzajúcim županom nestretol, Blanár mu ani nezablahoželal k výsledku volieb

357719_jozef viskupic 676x451.jpg

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Končiaci predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš a jeho nástupca Jozef Viskupič spolu o preberaní úradu ešte nehovorili.

Mikuš sa Viskupičovi po voľbách zatiaľ neozval. Ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva musí zvolať do 30 dní od vyhlásenia výsledkov volieb.

Umenie odísť v pravú chvíľu je umením veľkých mužov, toto sa nám v Trnave nedarí. Nemám kontakt s odchádzajúcim županom, nedokázal ani zablahoželať k výsledku volieb,“ povedal pred novinármi Viskupič. Dodal, že už na vedenie župy poslal niekoľko odkazov s požiadavkou o stretnutie, zatiaľ však podľa neho neexistuje vôľa.

Odporúčame:
Aktualizované: Dokážeme poraziť Smer, ľudia vo voľbách urobili tichú revolúciu, tvrdí Matovič

Možno to bude tak, ako sme v kampani hovorili, tvrdý reštart aj s tvrdým prebratím agendy,“ dodal Viskupič. Mikuš so svojím súperom v boji o kreslo predsedu kraja nekomunikoval ani v období pred voľbami. Hovorca Trnavského samosprávneho kraja Patrik Velšic agentúru SITA informoval, že termín prvého zasadnutia krajského zastupiteľstva ešte nebol stanovený.

Novozvolená predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová informovala, že má dohodnutý termín stretnutia s odchádzajúcim županom Jurajom Blanárom. Stretnúť by mali už v stredu.

Viac k témam: Jozef Viskupič, TTSK Trnavský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Viskupič sa s odchádzajúcim županom nestretol, Blanár mu ani nezablahoželal k výsledku volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

7. novembra 2017

Odporúčané články