Video: Viedeň sa stala dejiskom opernej svadby snov

Sopranistka ruského pôvodu s rakúskym cestovným pasom Anna Netrebko a tenorista, rodák z azerbajdžanského Baku Yusif Eyvazov si povedali ‚áno‘.VIEDEŇ 29. decembra (WebNoviny.sk) – Dejiskom „opernej svadby snov“ bola v utorok popoludní rakúska metropola Viedeň. Sopranistka ruského pôvodu s rakúskym cestovným pasom Anna Netrebko (44) a tenorista, rodák z azerbajdžanského Baku Yusif Eyvazov (38) si povedali „áno“ v Sasko-koburskom paláci v centre Viedne.

Na hostine bolo 180 hostí

Prstene z ružového zlata, ktoré si snúbenci vymenili, pochádzajú od firmy Chopard a majú vygravírovaný dátum sobáša; z rovnakej dielne boli aj nevestine náušnice a korunka. Kým svadobné šaty neveste pripravila jej obľúbená návrhárka Irina Vitjaz, ženích sa prezentoval v slušivom obleku z tradičného krajčírskeho salónu Maximilian Mucska Tailors v centre Bratislavy.

Hviezdy opernej scény sa po slávnostnom obrade, na ktorom boli svedkami blízki priatelia novomanželov, previezli fiakrom ulicami Viedne do Lichtenštajnského paláca, kde bola naplánovaná hostina pre 180 hostí. Ešte pred slávnostnou večerou oblohu nad palácom rozžiaril ohňostroj, do tanca potom svadobčanov vyzýval diskdžokej Dmitrij Olenin a podľa informácií, ktoré prenikli na verejnosť, by mal vystúpiť aj ruský spevácky zbor.

Dvojica sa zoznámila počas skúšok inscenácie opery Manon Lescaut

Eyvazov ešte v júli pre rakúsky spravodajský týždenník News povedal, že on i jeho snúbenica sa cítia doma práve vo Viedni a považujú toto miesto za vhodné pre romantickú svadbu.

Dvojica sa zoznámila vlani počas skúšok inscenácie opery Manon Lescaut v rímskej opere a už po štyroch mesiacoch sa zasnúbila. Eyvazov, ktorý sa netají túžbou po potomkovi, je podľa vlastných slov vo Viedni vždy, keď to je možné. Ako umelec je stále na cestách, a tak nie je jednoduché mať domov. Avšak vo Viedni sa tenorista cíti doma.

Anna Netrebko, ktorá pochádza z ruského Krasnodaru, je vyhľadávanou opernou divou na prakticky všetkých popredných scénach sveta. Jej predchádzajúci vzťah s basbarytónistom uruguajského pôvodu Erwinom Schrottom, ktorý má od roku 2010 španielske občianstvo, sa skončil v novembri 2013 rozchodom napriek spoločnému synovi Tiagovi Aruovi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015

Odporúčané články