FC Villarreal si bezgólovou remízou na ihrisku nemeckého Bayeru Leverkusen postrážil náskok 2:0 z domáceho prvého zápasu.

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Úradujúci český vicemajster AC Sparta Praha sa cez talianske Lazio Rím prekvapujúco prebojoval do štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2015/2016.

Minulý týždeň sa prvé osemfinálové stretnutie na Letnej skončilo nerozhodne 1:1, ale štvrtkovú odvetu vo „večnom meste“ opanovali hostia 3:0 vďaka gólovej smršti v prvom polčase. Už v 10. min otvoril skóre Bořek Dočkal, na ktorého o dve minúty neskôr nadviazal Ladislav Krejčí. V predposlednej minúte úvodného dejstva na rozdiel troch zásahov upravil Lukáš Juliš. Rimania sa ani po zmene strán nedokázali spamätať.

V prvej várke sa z postupu tešili aj dvaja zástupcovia Španielska. FC Villarreal si bezgólovou remízou na ihrisku nemeckého Bayeru Leverkusen postrážil náskok 2:0 z domáceho prvého zápasu. Athletic Bilbao v derby vyradil FC Valencia. Baskovia na vlastnej pôde najskôr zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0, vo štvrtok u súpera síce prehrali 1:2, čo im však konečnom súčte stačilo na prienik medzi elitné okteto.

Bayer Leverkusen (Nem.) – FC Villarreal (Šp.) 0:0 – prvý zápas 0:2, do štvrťfinále postúpil Villarreal
Rozhodoval: William Collum (Škót.)

FC Valencia (Šp.) – Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (2:0) – prvý zápas 0:1, do štvrťfinále postúpilo Bilbao
Góly:
13. Mina, 37. Aderlan – 76. Aduriz, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Lazio Rím (Tal.) – AC Sparta Praha (ČR) 0:3 (0:3) – prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpila Sparta