V NHL sa v nedeľu hrali tri zápasy a vo všetkých sa z triumfu tešili domáce tímy.WASHINGTON 7. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Washingtonu zdolali Philadelphiu 3:2 v úvodnom nedeľnom stretnutí zámorskej NHL. Od 19. minúty síce prehrávali 0:1, ale potom ich svojím jubilejným tridsiatym gólom v sezóne nakopol kapitán Alexander Ovečkin.

Ruský kanonier v 36. minúte úspešne tečoval nahodený puk Karla Alznera a krátko po ňom sa presadil aj jeho krajan Dmitrij Orlov. Hosťom sa v úvode poslednej tretiny rýchlo podarilo vyrovnať zásluhou Nicka Schultza, v 46. minúte však strelil víťazný gól Matt Niskanen.

Výsledky nedeľňajších zápasov NHL:

Washington – Philadelphia 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 36. Ovečkin (Alzner), 38. Orlov (Burakovsky, Kuznecov), 46. Niskanen – 19. Del Zotto (Gostisbehere, Cousins), 41. N. Schultz (Bellemare)

Montreal – Carolina 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 9. Pacioretty (A. Markov, Subban), rozhodujúci sam. nájazd: Andrighetto – 3. Skinnner (J. Staal)

New York Islanders – Edmonton 8:1 (3:0, 4:1, 1:0)
Góly: 3. J. Boychuk (N. Leddy, C. Clutterbuck), 10. J. Tavares (R. Strome, T. Hickey), 12. N. Kuľomin (F. Nielsen, K. Okposo), 23. K. Okposo (N. Leddy, J. Tavares), 27. K. Okposo (F. Nielsen), 30. J. Bailey (A. Lee, N. Leddy), 37. C. Clutterbuck (C. Cizikas), 48. K. Okposo (J. Tavares, C. de Haan) – 27. C. McDavid

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.