Video: Putin na tričku vyšiel Tarasova na 5000 eur

Ruský stredopoliar Lokomotivu Moskva Dmitrij Tarasov dostal k narodeninám pokutu od UEFA.MOSKVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) potrestala stredopoliara Lokomotivu Moskva pokutou 5000 eur za štylizovaný portrét ruského prezidenta Vladimira Putina na tričku pod dresom.

Odporúčame:

Futbalista mal na tričku Putina, klub pokutu popiera

Moskovčan, ktorý práve v piatok 18. marca oslávil 29. narodeniny, ním vyvolal rozruch po februárovom prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy na pôde tureckého Fenerbahce Istanbul. Tarasov si vyzliekol dres a pod ním mal tričko s vyobrazením Putina v námorníckej uniforme a nápis „najslušnejší prezident“. Hostia, za ktorých nastúpil aj slovenský obranca Ján Ďurica, prehrali 0:2, v moskovskej odvete sa zrodila remíza 1:1 a do osemfinále postúpili Istanbulčania.

Tarasov sa podľa FIFA dopustil porušenia pravidla o zákaze prezentácie politického obsahu alebo reklamy na trávniku. Informácie o tom, že od klubu dostal pokutu 300 000 eur a k tomu prišiel o všetky prípadné finančné bonusy za február, sa nepotvrdili. Lokomotiv sa však od jeho konania dištancoval a nevylúčil, že hráčovi strhne z príjmu sankciu od UEFA.

„Je to môj prezident. Vážim si ho a rozhodol som sa dať najavo, že som vždy pripravený vyjadriť mu podporu. Tie slová na tričku vystihujú všetko, čo som chcel povedať,“ povedal po prevalení prípadu Tarasov pre ruskú agentúru R-Sport. „S mojím mužom sa navzájom podporujeme vo všetkom. Je mojou pýchou,“ napísala prostredníctvom instagramu hráčova manželka Oľga Buzovová a pridala fotografiu, na ktorej má tričko s portrétom partnera a slovom „môj“.

Vzťahy medzi Tureckom a Ruskom sú na bode mrazu od novembra minulého roka, keď turecká stíhačka F-16 v pohraničí medzi Sýriou a Tureckom zostrelila ruský bombardér Su-24, ktorý bol na misii na podporu pozemných operácií sýrskej armády proti povstalcom. Ruská diplomacia odpovedala uvalením sankcií vrátane zákazu dovozu niektorých tovarov z Turecka. UEFA napriek tomu neprikročila k opatreniam, ktoré by zamedzili vzájomným zápasom na klubovej či reprezentačnej úrovni.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2016

Odporúčané články