O triumfe ‚tučniakov‘ v druhom finálovom zápase NHL rozhodol Conor Sheary gólom v predĺžení.PITTSBURGH 2. júna (WebNoviny.sk) – Kapitán Sidney Crosby vyhral buly, obranca Kris Letang naznačil strelu, ale posunul puk na vrchol ľavého kruhu, kde si ho spracoval Conor Sheary a prestrelil brankára Martina Jonesa. Bol to prvý gól 23-ročného amerického krídelníka v predĺžení v jeho kariére, rozhodol o stredajšom víťazstve hokejistov Pittsburghu nad San Jose 2:1 a znamená vedenie Penguins 2:0 na zápasy vo finále Stanleyho pohára 2016.

Finále NHL:

1. zápas:
Obrazom: Začala sa bitka o Stanley Cup, Pittsburgh vedie 1:0

Do zostavy „žralokov“ sa po zranení v hornej časti tela vrátil útočník Matt Nieto, predtým naposledy bol v akcii 9. mája. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre stretnutia v 29. min Phil Kessel, pre ktorého to bol jubilejný desiaty zásah v tohtoročnom play-off. Krídelník druhej formácie „Pens“ dosiahol siedmy gól v uplynulých deviatich vystúpeniach. Až 4:05 min pred naplnením riadneho hracieho času vyrovnal obranca Justin Braun. Predĺženie celkom rýchlo ukončil spomenutý Sheary.

Penguins boli v oboch finálových dueloch lepším tímom, veď v sérii napríklad ešte ani raz neprehrávali. „Sharks sa vracajú domov na najbližšie dva zápasy s mankom 0:2 túžiac po víťazstve. Ak rýchlo nenájdu recept, môže to byť krátka séria,“ zdôraznil server nhl.com. Tretí duel je v SAP Center na programe v sobotu 4. júna, hrá sa na štyri víťazstvá. Kým San Jose bojuje o svoj vôbec prvý Stanley Cup, Pittsburgh ho v klubových dejinách získal dosiaľ trikrát – v rokoch 1991, 1992 a 2009.

Finále Stanleyho pohára 2016 – druhý zápas
– hrá sa na štyri víťazstvá

Pittsburgh – San Jose 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0) – stav série 2:0
Góly: 29. Kessel (Bonino, Hagelin), 63. Sheary (Letang, Crosby) – 56. Braun (Couture, J. Ward)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 18 655 divákov

Zostavy:
Penguins: M. Murray – Letang, Dumoulin, Lovejoy, Määttä, J. Schultz, I. Cole – Hörnqvist, Crosby, Sheary – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Malkin, Kunitz – Fehr, Matt Cullen, Kühnhackl. Tréner: M. Sullivan.
Sharks: M. Jones – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon – Pavelski, J. Thornton, Hertl – Donskoi, Couture, Marleau – J. Ward, Tierney, Nieto – Wingels, Spaling, M. Karlsson. Tréner: P. DeBoer.

Zostávajúci program finále:
sobota 4. júna (tretí zápas): San Jose Sharks – Pittsburgh Penguins (nedeľa 2.00 h SELČ)
pondelok 6. júna (štvrtý zápas): San Jose Sharks – Pittsburgh Penguins (utorok 2.00 h SELČ)
štvrtok 9. júna (prípadný piaty zápas): Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks (piatok 2.00 h SELČ)
nedeľa 12. júna (prípadný šiesty zápas): San Jose Sharks – Pittsburgh Penguins (pondelok 2.00 h SELČ)
streda 15. júna (prípadný siedmy zápas): Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks (štvrtok 2.00 h SELČ)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.