V prvých zápasoch semifinále Východnej konferencie KHL uspeli Metallurg Magnitogorsk a Salavat Julajev Ufa.MOSKVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Gól slovenského obrancu Andreja Meszároša nestačil klubu Sibir Novosibirsk na triumf v utorkovom prvom stretnutí semifinále play-off Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Slovenský bek v 31. min znížil na 1:2, no Sibir napokon prehral 1:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá zaostáva 0:1 na zápasy. V druhom utorkovom súboji sa rozhodovalo až v predĺžení, v riadnom hracom čase dali Omsk aj Ufa po dva góly. Víťazný presný zásah zaznamenal v 73. min Soin z Ufy.

Výsledky utorkových prvých zápasov semifinále play-off Východnej konferencie KHL
– hrá sa na štyri víťazstvá

Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1) – stav série: 0:1
Góly: 2. Lemťugov, 41. Paršin – 16. Majorov, 52. Omark, 73. Soin

Metallurg Magnitogorsk – Sibir Novosibirsk 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) – stav série: 1:0
Góly: 4. a 59. A. Siomin, 6. Moziakin – 31. MESZÁROŠ
Andrej Meszároš (Novosibirsk) odohral 15:09 min, 1+0, 4 strely na bránku

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.