Video: Najstarší človek na svete žije v Čile, údajne má 121 rokov

357646_najstarsi muz 320x210.jpg

LONDÝN 7. novembra (WebNoviny.sk) – Britský denník The Gurdian vypátral, že pravdepodobne najstarší človek na svete žije v Čile, má 121 rokov a volá sa Celino Villaneuva Jaramillo.

Je takmer o štyri roky starší ako momentálne najstaršia žijúca osoba oficiálne overená Guinessovou knihou rekordov, ktorou je Japonka Nabi Tadžima. V prípade údajne 121-ročného Čiľana sa vek nedá so stopercentnou istotou overiť, keďže o svoj rodný list prišiel pred vyše dvadsiatimi rokmi pri požiari svojho domu, píše The Guardian.

V Čile rok narodenia nespochybňujú

Na občianskom preukaze má však uvedený dátum narodenia 25. júl 1896 a nikto v Čile, vrátane prezidenta či ministra vnútra, ktorý mu túto legitimáciu osobne odovzdával, jeho dátum narodenia nespochybňuje.

Podľa reportéra Guardianu 121-ročný Čiľan nebol počas ohlásenej návštevy v jeho príbytku príliš responzívny, ujedal si po troške z chlebu so syrom a len z času na čas sa rozhovoril, napríklad o tom, ako mu zamladi jeho teta zlomila ruku, alebo o tom, že náčelník indiánskeho kmeňa Mapučov, ktorého poznal, mal veľa žien.

Po požiari ho prichýlila Marta Ramírez

Mal si mu jednu zobrať,“ primiešala sa do rozhovoru jeho vzdialená príbuzná Marta Ramírez, u ktorej tento pravdepodobne najstarší človek na svete býva. Jaramillo sa nikdy neoženil a nemal deti.

Ramírez starčekovi poskytla ubytovanie pred vyše dvadsiatimi rokmi, keďže po požiari svojho domu nemal kam ísť a nikoho bližšieho nemal. „Vtedy mal 99 rokov, nemyslela som si, že bude žiť tak dlho,“ povedala 85-ročná Ramírez reportérovi Guardianu.

Viac k témam: Čile, najstarší človek sveta, zaujímavosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Najstarší človek na svete žije v Čile, údajne má 121 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

7. novembra 2017

Odporúčané články